MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Vasja, rahumeelne nurrumootor

Tavaline kõne Kassiabi infotelefonile: "Meie maja juures elab juba mitu kuud  kodutu kass, palun kas te saaksite ta enda juurde võtta?". Kuna parajasti oli sinna kanti sõitmas üks meie vabatahtlikest, siis lubas ta seda ekslevat kassi kohe vaatama minna.
Selgus, et kodutu kassipoiss oli liikunud Tallinna äärelinnas juba eelmise suve lõpust, elanud vapralt üle külma talve ja kevadel ootas ta päris oma kodu endiselt samas kohas. Kiisut märkas üks heasüdamlik naisterahvas, võttisi ta enda juurde tuppa.
Esimene kohtumine kassipoisi Vasjaga oli esmapilgul üsna ehmatav. Tema väljanägemine oli väga räsitud. Tänavapoisi elu oli rahumeelse Vasjat viinud kokku teiste kõutsidega, kes oma territooriumit kaitstes talle aeg-ajalt peksa andsid. Paraku ei pääsenud heausklik kassipoiss ka inimese kurjusest. Kõigest sellest kogetud valust ja abitusest rääkisid Vasja kriimuline nägu ja kraabitud kõrvad. Tema karvkate oli niivõrd räsitud ja määrdunud, et alguses oli raske aru saada, mis värvi kassiga on tegu. Meie kogenud ja paljunäinud kassiabiline oli valmis kassitädi esikust kurvastades lahkuma, sest ta ei näinud esialgu võimalust, et selle kassi seisukorda on meil võimalik parandada. Hoiukodusse jõudes selgus siiski, et kuigi Vasja on katki ja räsitud, on temas säilinud sõbralikkus ja usaldus inimeste suhtes. Peenikese kaela ümber olev tugev kaelarihma jälg rääkis sellest, et tegemist on endise kodukassiga.
Praegu on punase Vasja kriimud paranenud, talle on tehtud vajalikud protseduurid ja tervis on korras. Vasja ise pesi ennast säravpuhtaks.
Kuid siiani pole Vasja leidnud päris oma kodu. Tuleb tunnistada, et Vasjasse on tegelikult väga kerge kiinduda. Kui teda hoiukodus külastada, siis ei ole ta see kass, kes tormab välgukiirusel inimesele sülle ja nõuab pealetükkivalt tähelepanu. Ka tema kõnnak on rahulik, isegi ettevaatlik. Sellel on tegelikult oma põhjus. Talv tegi tema käpapadjakestele liiga, mistõttu ei kipu Vasja tormama. Ta uudistab ja ootab. Kui inimene tema juurde läheb ja soojalt talle tähelepanu pöörab, siis väljendab Vasja oma nurruva olekuga puhast rõõmu.
Kassiabis kulgeb ta oma rütmis ja sobib kokku teiste rahulike kassidega. Tema tulevase kodu peres võiksid olla suuremad lapsed, kes ei kipu teda kiusama. Tegemist on heatahtliku kassiga, kes vajab soojust, rahulikku keskkonda, oma patja ja püsivat lähedust.
Kontakt: 55571625, kodu@kassiabi.ee

 

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee