MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Nädala kass - Pumkin


Pumkinil läheb uues kodus suurepäraselt.

Pumps on endiselt tagasihoidlik, viisakas ja rahulik - tõeline unistuste kass. Ta on juba natuke elavam kui detsembris meile saabudes, aga selline rahulik ja laisavõitu on ta endiselt. Mängudest on ta lemmikud ridva otsas olevad mänguasjad, neid püüab ja lööb endiselt osavalt käpaga ja kui kätte saab, võtab käppade vahele ja paneb suhu, aga kõik see toimub ikka lesides. Teiseks sobivad talle pehmed pallid ja karvased mänguhiired, mida saab ka käppadega püüda ja suu juurde toppida ning viimasel kohal on tavalised pallid, kuna nendele peab ju järele jooksma ja see on juba natuke liiga palju füüsilist tegevust talle.

Aknast vaatab ka välja, aga ma ei ütleks, et väga palju. Veel on huvitav, et ta eelistab kindlalt põrandapinda, mitte kõrgusi. Tugitoolile, voodile, diivanile hüppab ta lesima, aga mitte ühegi kapi või laua peale ta ei ole veel hüpanud. Söömisega on nii, et sööb vähem kui alguses. Alguses tundus, et tal on väga suur isu ja sõi kõik ära, mis ette pandi. Nüüd juba pirtsutab, tal on oma kindlad krõbinaeelistused ja tükkidega konservist lakub ära vaid sousti, tükid lükkab keelega üle kausi ääre põrandale ritta.

Pumpsu räägib meiega peenikese häälega, näuuu moodi see hääl pole, aga selline niuts ja väike auh teatud situatsioonides, eriti kui hommikul ärkame ja kui töölt koju tuleme. Niimoodi kassi moodi nõudlikult näugunud pole ta kordagi.
Kõige elavam ja jutukam on ta hommikuti. Peale lõunat ja õhtupoole juba magab rohkem ja siis õhtul hiljem, kui me kõik kodus, siis ka elavneb. Endiselt hüppab ise vastu kätt, et pai saada. Ta ei tundu ka väga uudishimulik, selline alalhoidlik, sest korter on meil suur, aga tema eelistab teatud kohti ja mööda korterit ja panipaiku väga ringi ei luusi. Põhiline tema tuba on elutuba, kus asuvad ta lesimispadjad ning magamiseks on magamistuba.
Pumpsu on võrratu kass ja on kogu meie pere ära võlunud.
 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee