MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Sirts vajab abi!

Sirts on umbes poole aastane väikest kasvu tagasihoidlik emane kiisu. Kuigi sündinud ja kasvanud kesklinna tänaval, ei ole temas siiski südikust ja ettevaatlikkust omapäi hakkama saamiseks. Hädaohu korral ta pigem tõmbub kössi ja püüab ennast hästi pisikeseks teha, mitte ei jookse peitu või ei kaitse ennast nagu teised tänavakassid.

Kas tänu vähesele võitlusvaimule, liigsele leebusele või õnnetule kokkusattumusele, juhtuski Sirtsuga tänaval suur õnnetus. Kiisu sai rängalt mingi teise looma käest pureda. Suurte lahtiste haavadega veetis Sirts omapäi veel mitu päeva, enne kui teade õnnetus seisus kiisust Kassiabini jõudis ja kassiabilistel õnnestus ta kinni püüda ning loomakliinikusse ravile viia. Võite ette kujutada millist kirjeldamatut piina pidi vaene loom selle aja sees taluma.

Eelmisel nädalal oli  Sirts loomakliinikus ravil, kus tema juba põletikku läinud haavad puhastati ja õmmeldi ning kanüüli kaudu saab mitu korda päevas antibiootikume ning valuvaigistit. Prognoos on siiski hea ja haavade paranedes peaks Sirtsust saama täiesti terve kiisu. Kuigi Sirts on taltsutamata tänavakass, siis ometi loomaarst sai temaga hästi hakkama ja ta oli ka juba käest toitu võtnud. Seega kindlasti kodustatav kiisu.

Hetkel on Sirts ajutises hoiukodus järelravil. Üks suur haav on endiselt lahtine ja vajab iga päev puhastamist ja ravisalviga määrimist. Lisaks suukaudne antibiootikumi ravi. Kiisu ise on väga tubli ja kõik kannatused vapralt vastu pidanud. Kuigi Sirts ei ole veel inimesega täiesti harjunud, siis raviprotseduure laseb rahulikult teha ja on isegi nurrunud.

Pärast ravi lõppu vajaks Sirts väga hoiukodu, kus ta ei pea puuris olema ja saaks inimesega harjuda. Iseloomult on ta tõesti väga leebe ja rahumeelne kass, kes vajab alguses lihtsalt natuke rohkem pühendumist.

Suurte vigastuste tõttu läheb Sirtsu ravi loomakliinikus ning hilisem järelravi hoiukodus aga Kassiabile üsna kalliks maksma.
Palume võimalusel toetada Sirtsu ravi tehes annetuse MTÜ Kassiabi kontole 221030561288, Swedbank. Selgitus: Sirts 
Oleme tänulikud iga summa eest.

Meie kõigi suured tänud neile, kes on Sirtsu ravi jaoks annetanud! (tänaseks päevaks on seda kogunenud ca 250 eurot)

Sirtsu tänu saab lugeda siit.

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee