MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Eskimo ja vennad

Kolm kassipoega Eskimo, Fabius ja Fernando on pärit Mustamäelt. Ühe kaupluse alla urgu lähevad kassiemad poegima. See lõputu ring kestab juba aastaid, sest ükskõik kui palju tänavakasse Kassiabi sealtkandist ära korjab, leidub ikka mõni uus kassimamma, kes selle augu avastab ja vaikselt oma lapsed seal ilmale toob.

Ühel külmal jaanuarikuu päeval tõi kassiema oma umbes kolmekuused lapsed augu ette sööma ja nii selgus, et urus elavad uued elanikud. Lapsed olid nohus, aevastasid, silmad olid rähmased. Vaesed mammud olid ilmaletulekuks valinud kõige külmema aja.

Kõige julgem Eskimo tahtis väga süüa ja läks kohe esimesena püüdmispuuri. Tal on hästi hea iseloom. Ta jagas ka kohe ära, et toas on palju parem kui väljas ja oli sellega väga rahul. Fabius ja Fernando piilusid alati koos august välja ja et oleks julgem, läksid nad koos püüdmispuuri. Seal sarnasus ka lõpes. Fernando surus suu kinni ja vaikis kangekaelselt- temalt juba saladusi välja ei pigista! Fabius kisendas kogu tee oma uude asupaika, kisendas vannis, kisendas puuris, kisendas raviprotseduuride ajal ja rebestas oma päästjat hammaste ja küüntega. Tema ei alla anna, ei anna ja kõik.

Siiski andsid mõlemad põnnid alla, külm pesa läks meelest ja selle asemele tuli soojus, korralik toit, mänguasjad, silitused ja lahked inimesed. Mõne nädalaga on kõik kolm terveks saanud. Fabius on ikka tõsine, aga kisa asemel lööb ta nurru lahti. Fernando algatab mängud ja kutsub vennad kaasa mürgeldama. Eskimo on lihtsalt nii armas mõmm, et tahaks teda koguaeg süles hoida.

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee