MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Metamorfoos, mille nimi on Sinikas

Mõni päev tagasi saabus hoiukodu hirmunud ja agressiivne Sinikas. Selle kiisu ümberkasvatamine läks küll kiiresti. Siin on pildid selle tõestuseks.

Kuna Sinikas oli eaka inimese kiisu, siis paari päeva pärast kiindus ta lõplikult  vanematesse inimestesse. Kaenla alla, kaissu, kaela peale, nina vastu põske on ennast taasleidnud Sinika tegelik isaloom. Meile meeldib kammimine, sügamine ja silitamine. Erilise kiindumuse märgiks keerab kiisu ennast ka kõhuli ning lubab kõhu alt paitada. See aga on kassi ülima usalduse tunnus.

Nüüd saame kiisule silmasalvi panna ilma probleemideta ja tasapisi hakkab mädane põletik vähenema. Mis peamine, Sinikas on taas õnnelik kiisu, mis temale tähendab viibimist koos oma kallite inimestega. Tegelikult saame juba kõikide kodustega hakkama- nii noorte kui vanadega, meeste kui naistega, kuid ilmselt eelistab Sinikas ikka vanemaid naissoo esindajaid. Söömine oli meil tõsiseks probleemiks.

Kahtlustame, et see kiisu on olnud ikka tõsiselt ärahellitatud ja ilmselt söönud koos oma perenaisega või on teda isegi lusikast toidetud, sest söömine käib meil nüüd sedapidi. et kiisule paneme söögikausi ette, millele ta muidugi ei reageeri, kuid siis tuleb silitada. Kohe hakkab Sinikas sööma, aga kui käsi enam ei silita, siis lõpetab ta söömise, vaatab sulle otsa ja kukub näuguma. Silitame taas ja kohe hakkab kass uuesti sööma. Lusikast söötmine jääb igatahes ära ja varsti saame ehk pentsikud toitumisharjumused ka vähemaks.

Sinikast tuleb unistuste kiisu kodusele inimesele, kellele on ta söbra eest. Vaatab silma, surub vastu ja räägib oma keeles. Sinna on veel aega, aga Sinikas pakub ilusat ja isetut sõprust ennast üksikuna tundvale inimesele.

Esimest osa saab lugeda siit.

 
 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee