MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Triibikute lugu

15.07.  Ootamatu telefonikõne Kassiabilisele ühelt Kalamaja Proualt. Proua "tuttav kass Mirri tänavalt" on toonud pojad. Kes ja kuidas aitaks Mirri püüda ja kliinikusse viia, et see pesakond jääks viimaseks? Kes aitaks Mirri poegi?
15.07. Õhtu. Läbirääkimised Kassiabilise koduste ja Oma Kassidega. Imelik küll, kõik on nõus majutama paari kassipoegi vannituppa.
16.07. Uus info- kassipoegi on kuus! Appi!
17.07. Koha ülevaatus. Kole mahajäetud tööstushoone suure krundiga, täis kõikvõimalikku prahti ja sodi ja suurepäraseid peidupaiku.
Näiteks pisike ava seinas, kust üks kõhisev ja sülitav pojaline piilub. Riskides näpust ilma jääda pistame käe avasse ja Nau on käes!
19.07. Lootusrikkalt tagasi. Kassid on suurel territooriumil ei tea kus. Toidu peale tuleb üks julgem kohale ja saab kuidagi ka kasti topitud. Plõks teeb üle terve linnaosa sellist kisa, et elu Kalamajas tardub hetkeks.
Järgnevad päevad ja nädalad. Mirri on lapsed peitu viinud ja lootus ülejäänud triibusid tabada hakkab kustuma.
Õed Nau ja Plõks resideeruvad vannikas ja on täiesti veendunud, et inimesed on nende sõbrad.
6.08. Plõks leiab päris kodu! Hurraa!
8.08. Katsetame püüdmispuuriga. Kolmas kuuendik Tõruke lähebki naiivselt sinna sisse konservi sööma.
Vannitubastes oludes meenub Naule, et tal on vend. Kahekesi on ikka huvitavam mängida kui üksi.
10.08. Tühi kõht ajab puuri Triina. Väiksed sugulased võtavad ta rõõmsalt vastu.
Et kõik läheks võimalikult mittelibedalt, sekkub ühel päeval kogu missiooni politsei, kelle on välja kutsunud keegi Kohalik Elanik. Talle on tundunud kahtlane puuriga mööda tänavat liikumine. Me ei liigitu kriminaalide alla ja võime operatsiooni "Triibikud" jätkata.
13.08. Ometi jälle! Lõksu läks viies triibik - Poiss! Tubli Poiss!
14.08. Uus mats. Krundiomanik on käinud ja lukustanud väravad. Tõmbame kõhud sisse ja pressime end pilust läbi.
20.08. Viimaks on lõksus kuues kuuendik Tikrike.
22.08. Ka Nau leidis endale väga hea päriskodu, oh seda rõõmu!
September. Triibude emme Mirri on opitud ja harjutab Proua juures, kuidas hakkama saada tubastes oludes.
 
Kuidas läheb triibikutel praegu, septembris?
Triibikud on kõik terved ja tublid. Söögiisu ja mängulust on kõigil hea ja liivakasti kasutatakse ülima hoolikusega.
Tõruke on kõige hakkajam, kõige nurrujam ja kõige limpsijam kassipoiss. Neliku ninamees, asjalik, sõbralik ja vahva. Tema algatab mängud ja möllud ja kargab kõige kõrgemale
Triina on noor daam. Rahulik ja väljapeetud. Tema nurru väljameelitamisega läks vendadest kauem, aga nüüd on ta kõige sülesõbralikum. Kui ühe kassipoja kohta võib öelda rahulik, siis Triina seda on, vaatab pealt, kuidas vennad müravad ja ise võtab alles viimases ringis osa.

Poiss on kohe poisi nägu ja tegu. Natuke suurema kondiga kui teised, kõige suurem hellik. Tuleb patsutab käpaga õlale ronimispuu pealt - mina kaaa, mulle ka tähelepanu palun! Nurr põriseb kõvasti ning tubli kallistaja ja kõva maadleja on ta ka.
Viimane triibik on üks suur väljakutse. Tikrike pidi kaua olema üksi, ainult ema seltsis, teadmata, et tema väiksesesse kassimaailma võiks mahtuda midagi muud kui emme ja mahajäetud maja. Tikrikesega on kummalised lood - kui ta sülle võtta, siis ta rahuneb kohe, istub ja mõnuleb, nurrub omamoodi ja tugevalt. Väljaspool süleaega on ta aga tõeline tiiger: kõhh ja kähh käivad iga liigutuse juurde, käpake tõuseb hoiatavalt iga lähenemise peale. Tikrike on väärt väga palju tähelepanu ja hellust, praegu peab ta seda õe ja vendadega jagama. Pikad süleseansid Tikrikesega on Kassiabilise päeva üks parimaid aegu.

Triibikud soovivad, et keegi neid märkaks ja eriliseks peaks. Nad ju ongi erilised. Kõik kassid, triibulised või mitte, ei saa alati  võimalust mõnusaks koduseks kassieluks  Triibikute lugu lõppes hästi. Keegi neist ei jäänud tänavale.

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee