MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Mikk – noor hiiglane, kes iseennast veel ei tunne

Kassiabi sai Mikuga tuttavaks sügisel. Mikk ja Minni tulid Kassiabi hoiukodusse kahekesi, õde-venda, Minni pisike ja Mikk poole suurem, hallid triibikud, tänavakassi lapsed. Loomasõbrad olid väikesi toitnud, ravinud ja vaktsineerinud. Lõpuks tõi nende tee nad Kassiabi hoiukodusse. Väike Minni leidis peagi omale kodu, Mikku aga ei ole seni veel keegi märganud. Ja sellest on tegelikult väga kahju. Sest olgugi noor, vähem kui aastavanune, on Mikk juba suur uhke triibuline kassipoiss, suurem kui mõni täiskasvanud isane kass. Kõik näitab, et temast kasvab üks tõeline kassimürakas. Kuigi meie loo peategelane sai Kassiabi hoiukodusse kaasa nime Miki, kadus „i“ täht tema nime lõpust kuidagi tasapisi ära ja temast sai Mikk.

Suured isased triibikud ei paista millegipärast fotodel üldse nii efektsed välja kui nad tegelikult on. Võib olla eksitab tavaline triibuline välimus nii kaamerat kui ka pildi vaatajat, sest sageli on nende erilisus fotoaparaadi poolt mõistmata ja edasinäitamata jäänud. Ometi ei ole olemas kahte ühesuguse välimusega triibikut, samuti nagu ei ole kahte ühesuguse nina mustriga kassi, iga kassi nina muster erinev, see on sama unikaalne nagu inimeste sõrmejälg.

Mikk on väga huvitava iseloomuga kass. Kindlasti võib sama öelda iga kassi kohta ja küllap see nii ongi, aga siinkohal tahaksin ma rääkida, miks Mikk eriline on. Mikk on väga suur suhtleja kuigi ta ise arvab, et natuke peaks inimest kartma ka. Minu meelest see ongi nii, et ta mitte ei karda päriselt, vaid ta teeb nii nagu ta kardaks. Justkui talle oleks õpetatud, et kartlikus on inimesega suhtlemise kohustuslik osa. Et ta aga hoogu sattudes tihti omandatud hoiaku ära unustab, siis vahel tundub nagu oleks kartlikus mingi ainult temale teadaolev mäng. Mikk ei ole mingil juhul metsik ega hirmunud tänavakass. Ta otsib ise võimalust inimesega suhtlemiseks ja talle meeldib väga inimese tähelepanu kuid ta teeb seda kõike omamoodi. Ta on mänguline ja nupukas, praegu veel väike hiiglane, kes ennast lihtsalt veel ei tunne.

Talle on loomupärane mingi eriline intelligentne uudishimu ja oskus seda vaimukalt väljendada. Sõnades on seda raske edasi anda, sest see väljendub näoilmetes ja kehakeeles. Inimesega suheldes hoiab ta üldiselt veidi distantsi kuid sätib ennast igal juhul mingi huvitava tegevuse lähedusse. Eriti huvitab teda näiteks see kui mõne teise kassiga tegeletakse või kui mõni teine kass pai saab. See on tegevus, mida tasub tema arvates proovida ka käpaga katsuda. Mikule endale saab ka pai teha, see omamoodi lõbus, sest siis on alati näha kuidas tema näoilmes vahelduvad kaks erinevat hoiakut – kõhklus ja nurrunägu. Mikule väga meeldib inimeste ümber ja keskel askeldada eriti just siis kui inimesed omavahel suhtlevad. Just omavahel rääkivate inimeste keskel on tema arvates just temale õige koht. Saba seljas tuleb joosta ja saalida inimeste vahel, tema poole sirutatud kätt peab mänguliselt käpaga katsuma – otsekui küsides, mida huvitavat sa veel ette võtad, mida mul katsuda tasub? Miku puhul jääb alati kummitama tunne nagu sa oleksid pidanud talle veel midagi ütlema või nagu oleks olnud vaja veel midagi teha, et ta ennast avaks ja inimese oma sõbraks tunnistaks. Kahjuks ei ole kassiabilistel arvukate hoolealuste tõttu väga pikalt aega iga kiisuga eraldi juttu ajada ja sellepärast areneb sõprus väikese hiiglasega aeglasemalt kui see kindla inimese ja oma pere juures kodus juhtuks. Tema elav ja leidlik loomus avalduks kodus ruttu ja temast saaks tore pereliige kui ainult keegi seda suurt kassi märkaks.

Mikk ei tea ise et ta suur on. Mängides jookseb ta vahel veenõu ümber, õhkuhüpe võib lõppeda maandumisega toidutaldrikusse, pikk jooks üle toa või hüpe toolile aga ootamatu peatusega teiste magavate kasside keskel. Samuti nagu ta ei ole teadlik oma kasvust, ei ole ta seni päriselt teada saanud milline ta veel olla võiks. Tema senine elu ei ole talle selleks piisavalt võimalusi andnud. Õnneks teab ta seda, et teised kassid on üldjuhul toredad, kuid seda, milline vahva kodukass ta ise olla võiks, ta veel ei tea. Terve mänguline maailm, arvukalt huvitavaid ja vaimukaid tegevusi ja olukordi koos inimesega on tema jaoks veel olemata. Sõbraliku inimese või pere jaoks saab temast suurepärane sõber, ma isegi kaldun arvama, et hiljem või varem ka kodu keskpunkt. Praegu ei ole ta veel sülekass, täna on ta selline kass, kes armastab inimese kõrval olla. Minu arvates on Mikk suurte isaste triibikute austajate unistus.

Võimalusi Miku sõpruse võitmiseks on palju. Selleks sobivad vahvad mänguasjad, sulgedega ritv, mida püüda, pallid, mänguhiired. Mikul on noore kasvava isase kassi suurepärane isu. Hästilõhnav toidupala söömaaja algatuseks sõrmede vahelt antuna sobib kenasti heade suhete alustamiseks. Armastus, kannatlikkus ja huumorimeel kuuluvad nende omaduste hulka, mida Mikk väga hindab ja nagu te juba aru saite meeldib talle olla inimeste keskel, selleks, et tundma õppida neid kummalisi ja huvitavaid olendeid ja selleks et teada saada kes ta ise on.

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee