MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Nelli

Nelli on väga võluv kassike, ta on tagasihoidlik aga samas ääretult inimese lähedust nautiv. Välimuselt armsalt ümmargune ja lühijalgne, väga tiheda ja siidise kasukaga.

Nelli on oma hoiukodus viibimise jooksul läbi teinud suure muutuse. Alguses peitis ta ennast päevaks diivani alla ja söömas ning muid asjatoimetusi õiendamas käis vaid pimeduse varjus. Mõne aja pärast hakkas ta aga mööda seinaääri liikudes oma uut elukohta uurima.

Päev päevalt, teise kassi toimetamist jälgides ja teda jäljendades kasvas ka Nelli julgus ja varsti käis ta juba täiesti rahulikult mööda tube ringi. Siis ühel päeval vaadates, kuidas teine nii mõnusalt diivanil peesitab otsustas ka Nelli seda imeasja proovida. Ta maandus diivanil, ise oma ootamatust teost üsnagi ehmunud ja vaatas mind pärani silmi. Sellest päevast alates läks tema kohanemine lausa linnutiivul. Peaaegu iga päev sai väike vapper Nelli hakkama mõne uue julgustükiga.

Endine elu on küll jätnud oma jälje – Nelli on siiani veidi ettevaatlik, kui midagi uut ilmub silmapiirile või müdistab keegi üle toa joosta, kaob ta kiiresti varjule, ilmudes aga kohe uuesti välja, et jätkata oma lemmiktegevust, mis on inimese külje vastas pikutamine. Seal ka siis mõnuleb ja sätib ennast nii, et kõige paremad sügamiskohad ikka inimese käe alla satuks. Nelli sobib ka hästi kaisuloomaks, sest tema arusaam ööst langeb inimese omaga täiesti kokku – see on magamise mitte aga mängulustilise ringitormamise ja mööbli nihutamise aeg. Nelli naudib kaisus magamist leppides samas ükskõik millise kohaga, mis talle voodis loovutatakse ja püsib seal vaikselt. Ka varvaste liikumine teki all jätab teda täiesti külmaks.

Oma veidi kartlikust loomust hoolimata on Nelli paradoksaalsel kombel hästi uudishimulik. Peitusemäng mõne mänguasjaga on alati teretulnud. Õueelu paelub teda niivõrd, et kui avaneb võimalus teha väike jalutuskäik, ärkab temas tõeline jahimees. Nauditav on vaadata, kuidas ta siis silmade särades mööda hoovi ringi hiilib.

Nelli ootab väga oma kodu. Selles unistuste kodus elavad rahulikud inimesed, kellel on aega temaga diivanil veidi juttu puhuda ja kurgualust sügada. Tegelikult ei ütle Nelli kindlasti ära ka rahuliku ja viisakaid kombeid hindava liigikaaslase seltskonnast. Teineteise kannul mööda tube ringimüdistamine, familiaarsed käpapatsud ja muu säärane ei kuulu Nelli arvates ühe kombeka kassi käitumise varamusse. Sellist käitumist kohates annab ta oma põlgusest lühidalt ja valjuhäälselt teada ja kolib mõnda rahulikku paika kuni “oht” on möödas.

Selle nädala jooksul, mis kulus loo kirjutamisest selle ilmumiseni, on Nelli ootused täitunud. Nelli läks uude koju koos sõbranna Saanaga. Niisiis on selle loo puhul tegu õnneliku lõpuga loo esimese peatükiga ja tõeline seiklus on Nelli ja Saana jaoks alles algamas.

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee