MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Väsimatu ootaja Belami

Kus kandis ja miks see imetore kiisuke kodutuks jäi, sellest ta ise vaikib ja seda ei saanud me teada ka Loomade Hoiupaigast, kuhu see õnnetu loomake oli sattunud eelmise aasta suvel.


Belami on olnud kindlasti kodukiiisu, sest ta on väga inimlembeline ja ääretult sõbralik. Kannatlikult ootab, millal teda märkad ja talle ometi hellitusi jagad. Ta ongi üks suur ootaja, seejuures väga kannatlik ja visa. Ta ei solvunud ega pannud pahaks, et inimesed tulid ja vaatasid ja valisid ja ikka ilusamaid ja nooremaid ja ikka kõiki teisi, aga mitte teda.

 Vabanda, aga ei pannud sind alguses tähele ka meie inimesed, sest selliseid armsaid kodukootud triibulisi on varjupaiga toakeses palju. Siis ühel hetkel sind märgati - näed see triibik on juba septembrikuust oodanud ja keegi teda ei taha, et miks teda siis veel lihtsalt niisama hoida. Oi kui hirmus, et sind märgati alles siis, kui sa ülearuseks kippusid jääma.

Nii sa jõudsid paar kuud tagasi meile Kassiabisse kui kõige staažikam varjupaiga asukas. Belamile tekkis uus lootus, teda oli päris oma kiisuks välja valinud uus kodu, kus ootanuks ees kõik see, millest olid pikal ooteajal unistanud.

Kuid siis varises jälle kõik kokku. Olid olnud rahulik ja väärikas, kuid tundus, et sa pole ka päris terve. Ravisime ja ravisime Belamid, kuid ikka vaevasid teda vahel kummalised köhahood. Saime teada ka, et vanuseks võiks olla 6-7 aastat.

Paljude uuringute järel selgus, et Belami ei vaja ravi - tal on kopsude vahel rinnaku taga kasvaja 3x4 cm, mis segab aegajalt hingamist. Opereerida seda pole võimalik. Keegi ei tea, kui pikk saab olema selle imeliselt kannatliku ootaja eluiga - kas kaks kuud või kaks aastat või rohkem nagu ütleb arst.

Meie suureks kurvastuseks uus kodu loobus kiisust, sest nad ei tahtnud elada üle uut kurvastust, kuna olid alles värskelt oma lemmiku kaotanud. Arusaadav, aga Belami ootab jälle ja trotsides nii kasvajat kui ka kurba saatust, lööb ikka nurru, norib pai ja ootab .....

Kas leidub Eestimaal armastav pere, kes pakuks kodusoojust sellele väsimatule ootajale?

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee