MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Villu ja Pätu

See lugu on kahest kassist, kes kohtusid Kassiabi hoiukodus ning kellest on saanud maailma kõige parimad sõbrad.


Pätu. Ühel jahedal novembrikuul Mustamäe korterelamu keldrist leidsid majaelanikud kolm kassipoega - üks punane, üks musta-valge ja üks hallitriibuline. Punane ja musta-valgega kiisukesed leidsid veebruaris endale hoiukodu lahke naabermaja elaniku Kristiina juures. Hallitriibuline kiisuke jäi veel mõneks ajaks tänavale.

Otsides ka hallitriibulisele kiisukesele sooja kohta, võttis naabermaja elanik ühendust ühe kassiabilisega ning õnneks oli Kassiabil tol hetkel ruumi veel ühe kiisukese jaoks.

Aga kuidas sattus Pätu ja tema vennakesed sellisesse olukorda? Mõningase uurimise tulemusena saadi teada, et kiisukeste ema on ühe majaelaniku kilpkonnavärviline kodukass. Nimelt lastakse seal piirkonnas oma kassidel vabalt õues käia ning kuna kiisuemme oli steriliseerimata, siis nii see juhtuski. Tiinet kassi tuppa ei lastud, ning nii oli ta sunnitud poegima külmas ja kõledas keldris. Perenaine tõi ettekäändeks, et tema teine kass ei lubanud enam kiisuemmet tuppa.

.


Nüüdseks on Pätu umbes 7-kuune ning tema läbielamised ei ole lasknud inimesel tema südant veel täielikult võita. Kuid rõõm oli suur, kui ühel päeval Pätu otsustas oma südant pehmendada ning lubas ennast kõhu alt silitada, viskas käpad lahkelt taeva poole ning lõi kõvasti nurru

Villu. Tema sattus Kassiabisse otse Kuldnoka tänava kassikolooniast ning tema ema on tõenäoliselt pidev poegija. Alguses oli Villu väga arglik ega lubanud endale isegi pai teha. Kui keegi temale tähelepanu pööras või teda katsuda üritas, jooksis Villu paaniliselt eest ära. Kuid kassiabilised ei jätnud katseid Villuga kontakti luua. Ükskord kui külalised Kassiabis tundsid Villu vastu huvi, juhtus nii, et kui Villut sülle võeti, hakkas ta hirmu pärast nii hirmsasti rabelema, et tõmbas kogemata kassiabilisel pluusi lõhki. Kahjuks nii ta sel korral koju ei saanudki


.
 

Mõne aja möödudes hakkasid kassiabilised märkama, et Villu on sõbralikuks kassiks muutunud. See juhtus nii äkki, et tundub lausa uskumatu kuidas arglikust kiisust justkui üle öö suur nurru- ja sülekiisu on saanud.

Nüüd armastab Villu palju tähelepanu. Ta nühib end vastu inimest kui saab, lööb lakkamatult nurru ning naudiskleb kui teda silitatakse. Villu on väga soliidne ja viisakas noormes, temast õhkub väärikust ja armastusväärsust, samas on temas ka palju mängulustilisust. Ja mis kõige tähtsam, tal on suured kuldkollased silmad!


Villu ja Pätu. Villu ja Pätu kohtusid Kassiabi hoiukodus, kust neist said tõenäoliselt maailma parimad sõbrad. Villu on olnud natuke veel häbelikule Pätule väga heaks eeskujuks. Suur osa Pätu arengust on toimunud kindlasti tänu Villule. Nad ju teevad kõike koos – pikutavad koos, mängivad koos, söövad koos, nurruvad koos.

Enamuse ajast lesivad nad mugavalt mõnes kõrgemas kohas, hooletu elegantsusega teineteise vastu nõjatudes, mõlemal väga rahulolev ilme peas.

Lisaks sellele, et neile meeldib niiviisi koos väikese kassitoa maailmale ülevalt alla vaadata, meeldib neile väga näiteks koos palli mängida.

.
 

Pätul ja Villul on vedanud, et nad ei pea tänaval elama. Paljude kiisudega kahjuks nii ei lähe ning tihtipeale seetõttu, et omanikud ei ole oma lemmikloomi steriliseerinud/kastreerinud. Kui lubate oma lemmikul vabalt õues ringi liikuda, siis peate arvestama, et mingi hetk võite silmitsi seista terve pesakonna kassipoegadega ning kahjuks alati ei leidu häid inimesi, kes nad oma hoole alla võtaksid.

Villul ja Pätul ning ka kõikidel kassiabilistel oleks väga hea meel kui maailma parimad sõbrad Pätu ja Villu koos uude ühisesse koju saaksid, et olla teineteisele toeks ja seltsiks.

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee