MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Solarisest leitud Kukkel

Kassiabi hoiukodus on alates esmaspäevast umbes kahekuune isane kassipoeg Kukkel. Tema leidmise loost asab lugeda Õhtulehest: "Esmaspäeval avastas kohvikupidaja Anni Arro Solarise keskuse parklast kahe kuu vanuse kassipoja, kes autode vahel jooksis ja õnnetult näugus." Kogu uudist saab luegda siit.

Kuklil oli kõht väga lahti ja selle põhjuse sai hoiukodu teada teisipäeva hommikul kui selgus, et ta oli oksendanud – usse. Kui ussid on lisaks soolestikule ka maos, tähendab see juba väga palju parasiite ja nii ei jäänud muud üle, kui pidi tõrjega kohe alustama. Kukkel sai kassipoegadele mõeldud vitamiinidega ussipastat. See põhjustas muidugi veel suurema kõhulahtisuse. Mõne tunni pärast olid Kuklil vedelikupuudusest limaskestad heledad ja turjanahk kuiv ning ta läks teisipäeva pärastlõunaks kliinikusse tilguti alla.

Öö vastu kolmapäeva oli Kukli jaoks hoiukodus väga raske. Kuklil oli nii raske parasiitide mürgitus, et teda tuli iga tunni tagant glükoosi ning kuumaveepudeliga turgutada, et alajahtunud kassipoeg võidelda suudaks. Kolmapäeva hommikul läks ta taas kliinikusse tilguti kaudu ravi ja lisavedelikku saama.

- - -

Ööl vastu neljapäeva Kukkel kahjuks suri, tema parasiitidest nõrgestatud organism lihtsalt ei pidanud vastu. Kuklile said saatuslikuks paeluss ja ümaruss, mis põhjustasid verevaeguse.

Meeldetuletus kassiomanikele - ka toas elavatele kassidele tuleb anda ussirohtu, parasiidid on ohtlikud nii kassipoegadele kui täiskasvanud kassidele.

 

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee