MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Kass, kes ei jäta kedagi ükskõikseks

Mõnel kassil kohe ei vea. Kodust tänavale. Vägivalla või õnnetuse ohvrina tekkinud tõsine sabavigastus. Ellujäämine, aga... Sellest "agast" kass Hermani lugu räägibki.

Tegelikult Hermanil muidugi vedas ka. Kui Kassiabi sai 2012 aasta esimestel päevadel hoolivalt inimeselt kõne Tabasalus hulkuvast lontis sabaga sõbralikust kassist, oli meil parasjagu võimalus võtta Herman hoiule. Herman oli sooja toa ja hoolitsusega silmnähtavalt rahul, sättis end patjadele sisse ja oli kohe kõigi kassiabilistega suur sõber. Arsti juures selgus, et vigastada saanud saba päästa ei anna ja nii jäi alles ainult väike hallikarvaline jupats. Hermani eest hoolitsevad kassiabilised hakkasid märkama, et tema toas on vahel pissiloigud mitte ainult liivakastis, vaid ka põrandal ja padjal ning mujal nö valedes kohtades. Esialgu sellest suurt probleemi ei teinud, sest kass oli ka kastreerimata ja ei olnud kindel, kas on tegu märgistamisega või on probleem mujal. Pärast kastreerimist aga loigud ei lõppenud, uriinianalüüs näitas väikest põletikku ning olukord vajas siiski põhjalikumat uurimist. Herman sai sealtpeale endale "ihuarstiks" väga toreda ja hooliva selle valdkonna spetsialisti dr Sigrid Lapp'i, kelle hinnangul on Hermani probleem alguse saanud tõenäoliselt sabatraumast, millega seoses oli vigastatud ka seljaaju/väljuvad närvid ristluupiirkonnas. Selle tõttu suurenes kusiti toonus ja ületäitunud põis ei tühjenenud täielikult, mille tagajärjel said vigastada ka põieseinas olevad lihased. Vahel tekib Hermanil ületäitunud põis, mis tühjeneb vaid siis, kui ületab teatud piiri. Samuti ei ole sellise juhtumi puhul teada pikaajaline prognoos kassi elukvaliteedile.

Ega arst meile garantiisid ei saanudki anda, kuid muidugi olime me pärast pikka aega, 2 korda päevas toimunud raviprotseduure lootusrikkad. Kahjuks loigud siin-seal ei lõppenud. Probleemi, mida me kutsume lekkimiseks, (tegelikult oskab Herman liivakasti ka otstarbekalt kasutada) ei ole võimalik välja ravida. Kui reeglina Kassiabi ei anna kunagi kasse uude koju, kui ei ole enne korralikult terveks ravitud, siis Hermaniga on erandlikud lood.

Võrukael Herman võidab momentaalselt kõikide südamed, kes teda külastama satuvad. Kõigepealt kostab vali nurr. Siis joostakse külaline peapuksimistega peaaegu et pikali ja upitatakse end kõrgele üles paide järele. Kui jalanõud on paeltega, siis aitab Herman nende lahtisõlmimisel. Energiat on Hermanil kolme kassi jagu. Või siis hoopis jänese või koera jagu, kellega teda ikka võrreldakse, kui ta oma sabajupi välkudes toas ringi tuhiseb lemmikhiire või -palli järel.

Kassiabil on üleskutse kõigile kassisõpradele. Herman otsib loomasõbralikku talli- või talukohta, kus tema loigutamine jääks mitte-eluruumidesse ja kus oleks ka külmal perioodil soe.
Koht ei tohiks olla Tallinnast väga kaugel, sest Herman vajab umbes 3 korda aastas arstlikku kontrolli ning Kassiabi saab selle korraldada, kui ei pea kassi järel Tallinnast päris teise Eesti otsa sõitma. Eriti vahva oleks, kui kodu oskaks ja tahaks ise Hermani käpakäiku ja tervise olukorda jälgida ning vajadusel abi otsida.
Kindlasti soovib Herman-poiss ka inimeste lähedust, sest esimesel võimalusel poeks ta hoopis sülle või vähemalt oleks takjana jalus või siis jälgiks pererahva tegemisi paari meetri kauguselt.
Kassiabilistel sellist kohta seni leida ei ole õnnestunud. Palume teid appi, et vahva, aga "lekkiv" kass Herman saaks võimaluse mõnusaks kassieluks.

Kontakt: marjuhha@hotmail.com; tel 56679267
 

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee