MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Õnne

Õnne on üks kassiema Pauliine 12. aprillil sündinud kuuest pojast. Õnnel on elus palju õnne olnud - öeldakse, et selline olevus on sündinud õnnesärgis, kuigi see viimane juhtus Kohtla-Järve varjupaigas. Järgmisel päeval sõitis pesakond Tallinna Kassiabi hoiukodusse. Pojad kõik imekaunid kolmevärvilised ja musta-valgega pikakarvalised ja lisaks siis ka Õnne, kes kõikide triibikufännide maiuspala - täielik triibikute klassika :)

Õnne oli pesakonna kõige pisem ning seetõttu hoiukodul temaga ka kõige rohkem muret, eriti peale seda, kui kassiea Pauliine haigestus ja oma vaevu nädalasi poegi enam toita ei suutnud. Hoiukodu perenaine toitis pisipõnne 2 nädalat lutist. Isegi peale seda, kui Pauliine taas poegi imetada suutis, ei jõudnud Õnne õdedega tissi pärast võistelda, kuna ta oli nõrguke ja kõige pisem. Et ta üldse emapiimast ilma ei jääks, sai temast kassema Krõõda kasulaps, kuna Krõõdal endal oli vaid üks pojuke toita. Aga vaatamata hoiukodu pingutustele ja kassiema Krõõda hellitustele oli Õnne ikka pisike ja teistest kasvus maas, nii et ka nädala võrra noorem kasuõde oli temast varsti suurem.

Viimaks hakkas Õnne jõudu koguma ja kasv ning kaal näitasid tõusuteed. Oh seda hoiukodu rõõmu! Aga sellega mured ei lõppenud. Õnne haigestus kasuemalt saadud herpesesse, mille tõttu sai tugeva põletiku üks silmadest. Põletik oli nii tugev, et ei vandunud alla ka erinevatele ja ka kõige kallimatele ravimitele (ühe pisitopsi hind oli 72 eurot). Viimaks hakkas paistetus ja põletik järgi andma, kuid siis selgus, et ühe silma laud olid hakanud kokku kasvama. Tubli arst otsustas siiski riskida ja avas operatsioonil silmalaud. Õnneks oli silmake seal all terve ja nüüd uudistab Õnne maailma kahe silmaga, kuigi need on pisut erinevad.

Ta on maailma kõige leebem ja armsam kassilaps - armastab ja usaldab piiritult inimest, tahab olla palju süles ja tänuks nurrub pikki serenaade. Silmaravi jätkub veel mõnda aega, kuid see pisipõnni ei sega - ta on alati heas tujus, täis mängulusti ja tahtmist maailma avastada. Ainult vahel jääb ta hoiukodu perenaisele pikalt otsa vaatama, nagu tahaks küsida - kas mulle leidud selline kodu, kus on palju armastust ja hoolivust, kus mind sülle võetaks ja hellitataks ja üldse ei hoolitaks sellest, et olen tavaline triibik, kellel silmad pisut erinevad välja näevad, kelle jaoks ma olen maailma kõige armsam ja ilusam kassitüdruk? Ja siis lohutab hoiukodu perenaine pisikest Õnnet, et leidub ikka, vaid pisut kannatust, kuni nad Sinu lugu kuulevad ja endast märku annavad. Kiisutüdruk Õnne ootab. Õnnele kodu pakkumiseks võta ühendust hoiukoduga: 55571625, reet@kassiabi.ee

 

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee