MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Ott

Oma välimuselt on Ott selline tavaline triibuline tegelane nagu neid kasse Tallinna tänavatel ja hoovides ikka ringi liigub. Tegelikult ongi Ott endine Tallinna tänavakass, elades aastaid põnevat ent ohtlikku kassielu Uue-Maailma asumis. Tänavusel külmal talvel sattus Ott lõpuks Kassiabisse. Alguses veidi häbelik, hakkas ta kiiresti paisid ja tähelepanu nautima. Esimesel külastusel arstile sai Ott lausa kiita, nii eeskujulikus korras olid tema silmad ja hambad ja ka muidu tundus kass terve ja tubli. Aga siis toimus muutus. Ott muutus loiuks ja tema joogijanu kasvas selliseks, et talle tuli lausa kaks veekaussi ette panna. Järgnesid visiidid loomakliinikusse, analüüsid, testid, mõõtmised kuni selgus, et Oti tervisehädade taga on peidus suhkruhaigus. Lisaks oli ebaregulaarne tänaval toitumine tekitanud Otile vitamiinipuuduse, mis omakorda viis tõsiste tasakaaluhäirete ja isegi krampideni. Oti võttis enda juurde taastusravile Kassiabi vabatahtlik Ly, kelle armastava hoole all Ott kosus ja paranes.

Nüüd on Otti kimbutanud tervishädad peaaegu unustatud, ainult suhkruhaigust tuleb kontrolli all hoida. Täpselt nagu suhkruhaige inimene nii saab ka suhkruhaige kass insuliinisüste. Ott saab oma süstid hommikul ja õhtul, 12-tunnise vahega. Kuna samal ajal antakse Otile ka süüa, siis ega ta ei saa arugi, et midagi talle naha alla torgatakse. Ja insuliini (lantuse) süstimine on ääretult lihtne ettevõtmine. Tunduvalt lihtsam kui näiteks konservipurgi avamine või digiboksi seadistamine (mis väidetavalt olla samuti ülilihtne toiming). Ainuke asi, mida süstimise juures peab silmas pidama on see, et seda ei tohi vahele jätta ja süstida tuleb õigel ajal.

Ott ise on kõikide nende jamade juures, mis teda lühikese aja jooksul tabasid, jäänud mõnusaks, mõistvaks, sõbralikuks ja lihtsaks poiss-kassiks (no hea küll, tegelikult küll on Ott nüüd ott(o)-triin). Ta talub nurinata kõrvast veresuhkru mõõtmiseks vereproovi võtmist, seejuures tegelikult hoopis kõvasti nurrudes. Ka transpordipuuri läheb Ott vastuvaidlemata, kuigi loomakliinikus käimine on teda ikka täitsa ära kurnanud.

Tänasel päeval võib julgelt ütelda, et Ott on muidu täiesti terve kass, ainult suhkruhaige. Huvitav fakt kasside ja diabeediga on aga see, et kassid on ainukesed loomad, kes võivad suhkruhaigusest paraneda. Nii juhtus see ka ühe teise Kassiabi kassi Samueliga, kes tänu õigele dieedile ja korralikule süstimisele mõne kuu möödudes suhkruhaigusest vabaks sai. Miks ei võiks see nii minna ka Otiga?

Praegu on Ott Kassiabi suures hoiukodus, kuid vajaks tegelikult väga eraldi hoiukodu just seetõttu, et süstimine ja söögikorrad kontrolli all ja õigeaegsed oleksid. Ja tegelikult tahaks Ott ikka väga uude päriskoju minna. Ott saab rahulikult läbi teiste kassidega ja koertega. Tolmuimejat ei karda. Eelistab pikutada ja ümbritsevat tähelepanelikult jälgida. Paitamist, sügamist ja kallistamist võtab vastu sügava mahlaka nurruga.

Kui Otile kodu pakkuda ei ole võimalik, siis saab teda aidata ka teisiti. Näiteks jagades Oti lugu oma sõprade ja tuttavatega või aidates Kassiabil tasuda Oti arstiarvet:
Kassiabi MTÜ
a/a 221030561288, Swedbank
Reg nr: 80231564
IBAN: EE902200221030561288
(Liivalaia 8, 15040 Tallinn, Estonia), SWIFT - HABA EE 2X
selgitus: Ott

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee