MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Kurelugu ehk kuidas arglikust kassist asja sai

Tegelikult ei olnud Kassiabis suures hoiukodus elav kena musta-valgekirju kassinooruk Shot mitte arg vaid pigem ettevaatlik, elades oskuslikult vanade eestlaste rahvatarkuse „parem karta kui kahetseda“ põhimõtete järgi. Shot oli ettevaatlik, tähelepanelik ja uudishimulik kass, kes jälgis alati huviga inimeste toimetamist, hoidudes siiski füüsilisest kontaktist. Vahel lasi endale ka natukene näpuotsaga pai teha, enne kui igaks juhuks eemale jooksis. Seevastu teiste kassidega, kellega tal tuli hoiukodus tuba jagada, sai Shot suurepäraselt läbi. Shotile meeldis koos oma sõbra triibik Mustsokk Vindiga aknalaual päikeselaigus peesitada ja ilmaelu jälgida, reeglina küll Vindi selja tagant. Iseenesest mõistetavalt ei andnud Shoti selline iseloom võrdluses mõne teise nurruva, müksiva ja süllepugeva liigikaaslasega kodusaamise võistluses talle plusspunkte. Ikka viidi koju mõni teine kass. Oma kodu sai ka Mustsokk Vint, aga Shotile tahtjat ei leidunud. Kuni Kassiabiga võttis ühendust pere, kes otsis oma mürgeldisest kassipoeg Joosepile seltsilist. Shoti kasuks rääkisid tema leebe iseloom ja teiste kassidega ühise keele leidmise oskus. See, et Shot endale pai teha ei lasknud, ei heidutanud uut peret – paitamiseks oli neil ju esialgu Joosep. Algus oli raske, Shot oli uues kodus ehmunud ja hirmul, kuid õnneks anti talle aega harjuda ning ei nõutud loomakeselt rohkem kui tal hetkel anda oli. Kassiabilised ootasid hinge kinni pidades ja pöidlad peos, et Shotil ikka kõik hästi läheks ning et uuel kodul jätkuks temaga kannatlikkust.

Ja siis saabus ühel kenal päeval Kassiabi postkasti kiri Shoti uuest kodust koos  suurepäraste uudistega:

„Esimesed paar kuud ei tulnud ta diivani ega vanni alt välja ja kõige suurema meelitamise peale. Seetõttu saigi talle nimeks Kurg, sest kui ta ennast diivani alla litsuda üritas, ei mahtunud ta sinna üleni ära ja vahel kui vaatasid diivani alla, siis oli seal näha ühte üksikut koiba rippumas. Ei jäänudki muud üle, kui panna toitu konkusse ülemisele riiulile või vanni alla. Ja muidugi tuli eest ära ajada Joosep, kes oli Kurest küll kõvasti väiksem, aga kõvasti suurem kiusaja. Mõtlesime küll, et ei tea mitu aastat läheb aega, enne kui Kurg üldse välja tuleb, aga siis hakkasid edusammud pihta. Alguses käis hiilides ning põgenes iga väiksema krõpsatuse peale minema, kuid nüüdseks on meil lausa igahommikune rutiin: niipea, kui Kurg näeb, et ma olen üles ärganud tuleb ta ruttu ruttu ja siis tuleb teda paitada. Selle suur miinus on see, et voodilinad kipuvad katki minema, sest Kurel on komme küüntega sõtkuda ja ülikõvasti nurru lüüa. Joosep on küll ikka kade kui Kurg niipalju paisid saab, siis tuleb Joss ruttu kohale ja hammustab Kurge solvunult jalast. Ülejäänud päeva veedab Kurg akna peal klõbistavat häält tehes ning Joosepiga hullunult ringi joostes. Eriti naljakas on see, et kui Kurg pai tahab saada, siis peab ta ise sinuni tulema. Kui sa ise talle lähedale lähed, siis jookseb ta tavaliselt ära. Aga vahel istub ta diivanil ja lihtsalt vaatab su poole, nurrub ning samal ajal sõtkub ja sirutab oma käpakest värisevalt sinu poole. Siis tuleb teda vaid korraks kutsuda ja juba ta tormabki sinu juurde. Ma ei ole saanud veel teda sülle võtta, kuid ma usun et ega seegi päev enam kaugel pole. Kurg tahab iga päev aina rohkem paisid ja kallistusi, ainuke miinus on see, et kui teda paitada, siis on kõik kohad kassikarvu täis :D“

Kannatlikkus, mõistmine ja hoolimine teevad imesid ja viivad sihile. Ehk on Shot-Kure muutumise lugu julgustuseks ja innustuseks kõikidele nendele, kes kõhklevad arglikule kassile kodu pakkumast. Kassi usalduse võitmine on aeganõudev, aeg-ajalt lausa lootusetuna tunduv ettevõtmine, kuid seda enam pakuvad rõõmu ka kõige pisemad edusammukesed ja looma arengu jälgimine.

Ja just sellised uudised uuest kodust on need, mis aitavad Kassiabi vabatahtlikel jätkata oma igapäevast tööd hüljatud kasside eest hoolitsemisel ja neile uute armastavate kodude leidmisel.

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee