MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Kiisu, kes armastab öösiti erkrohelisi liblikaid püüda.

Sellise pealkirja pani minu Facebookis (FB) avaldatud kassiloole üks mu FB sõber. Juttu tuleb väikesest kollasest kiisust, esialgse nimega Trumm, kes pisut vähem kui 2 aastat tagasi Kassiabi kaudu meie koju jõudis. Lapsed ristisid ta aga õige ruttu Küpsiseks, kuna ta lihtsalt on üks-ühele kollaste tavaliste küpsiste värvi. Aga kui nüüd alustatud loost edasi rääkida, siis avastasin ma ühel õhtul ehmatusega, et meie väikesel sõgedal kassil oli õnnestunud pärast pikka ja järjekindlat katsetamist üks maal seinalt alla togida ja nii õnnetult, et raam lausa tükkideks lagunes. Minu esialgne järeldus oli, et ilmselt häiris valdavalt erkrohelistes toonides liblikate ja lilledega üsna naivistlik õlimaal tugevalt meie kiisu arenenud kunstimeelt, igatahes nägime teda korduvalt sellele ühele pildile kiireid pehmeid käpahoope jagamas. Kusjuures selleks, et maalini küündida, pidi ta ronima aknalauale ja end tagajalgadele püsti vinnama.

Murest murtuna panin jutukese ka FB lehele üles, et sõpradelt kaastunnet nuruda. Sõbrad, kenad inimesed, kukkusid aga tänitama, et miks ma siis enne koju kunsti soetamist seda kassiga läbi ei aruta. Ei aidanud selgitusedki, et maal sai soetatud juba eelmise kassi ajal, kes oli suhteliselt kunstileige eksemplar. Järjekindlalt püüti selgeks teha, et ega kassivõtt pole lapsetegu, ja ma oleksin pidanud ikka kassi kunstimeeles enne selgusele jõudma........nüüd pole kedagi süüdistada. Üks sõber siiski lohutas ja lubas kiisule uue pildi maalida - hiirtega, ehk sobib see rohkem. Eelnevalt tuleks aga uurida, kas enim sobivad põldhiired, liivahiired või valged laboratooriumihiired.

Aga see maali hävitamise plaan oli Küpsisel juba pikemat aega, eriti intensiivselt tegutses ta öösiti ja kuna maal asus meie magamistoas, siis sai tihti öösel keset magusat und järsku ebamäärase sahina peale (mida tekitas maali suure intervalliga edasi-tagasi kõikumine seinal) ehmatusega voodist püsti karatud. Meie kurja hääle peale kadus väike kollane käpp muidugi õige kiiresti ruloo taha peitu, kus istuti hiirvaikselt, kuni meie jälle uinusime. Ja see ei ole multifilm, mida ma siin praegu ümber jutustan. Püüdsime mehega mõelda, et miks just see maal ja miks maal, kui meil on seintel ja laes üksjagu igasugu muid kassidele sobivamaid rippuvaid asju. Kuni mul järsku plahvatas: meie parandamatu ja sõna otseses mõttes elava kujutlusvõimega romantik püüdis maalile jäädvustatud lendavaid liblikaid.

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee