MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Dolly, Käpik ja Kirjumirju - vana kaardivägi

Dolly, Käpik ja Kirjumirju on Kassiabi "vana kaardivägi" ja Kassiabi kostil olnud juba aastaid. Nad hoiavad omavahel kokku ja ikka näeb neid üksteise kõrval magamas või kõrvuti aknalaual istumas. Uute tulijatega saavad kõik kolm hästi läbi, aga omavahel klapivad kõige paremini.
 
Dolly on hoiukodus aastast 2007, peale kurba elu Nõmme turul toodi ta koos oma pojaga talvehakul Kassiabisse. Kohe sai ta ka kasuemaks kolmele leidlapsele. Dolly oli väga hea ema oma ootamatult suurenenud perele.Tundus, et ta ise lausa nautis laste kantseldamist soojas ja vaikuses, igatahes püsis tal näol leebe naeratus.
Aeg-ajalt haarab Dollyt üllatav mängutuhin ja siis veeretab ta hoogsalt hiiri või palle või kepsleb kahel käpal. Oma turul elatud aastate kogemustest lähtudes ei usalda Dolly kõiki kahejalgseid ja valib, kellel ta pai teha laseb. Võõraste tulles on ta kähku mõnes peidukohas ja tihti jääb mõnel kiiremal külastajal Dollyke üldse märkamata. Siiski ei ole kassiabilised kaotanud lootust leida ka Dollyle sobiv kodu. Tõenäoliselt oleks Dolly ideaalne ühe - kahe inimese lemmik. Rahulik keskkond ja kannatlik omanik võivad imet teha nagu on juhtunud teistegi ettevaatlike kassidega. Parem kui Dolly veedaks ka oma ülejäänud elu tubase kassina.
 
Kaunis kirjumirjuline Kirjumirju ehk sõpradele KM on 2008 aasta algusest Kassiabi asukas. Mustamäel keldris elanud Kirjumirju on täiesti teenimatult kassihuviliste fookusest välja jäänud. Kirjumirju hoidis paar aastat väga madalat profiili ja põgenes ka Kassiabis jalamaid peitu, kui keegi talle lähenes. Ta ei olnud küll kuri, aga lihtsalt väga ettevaatlik. Nüüd aga juba terve aasta naudib KM silitamist ja nurrub armsalt. Totaalse muutumise läbi teinud Kirjumirju on kassiabiliste lemmik ja oma meeldiva käitumisega kogu kassipere poolt lugupeetud ja hinnatud kaaslane. KM jumaldab päikesepaistet ja ilusa ilmaga naljalt oma lemmikohalt päikeselaigust aknalaual ei lahku. Kui seal ongi mõni teine kass, nihverdab KM end vaikselt tema kõrvale. KM tulevane kodu võiks olla rahulikumat laadi ja teda tuleks hoida ainult tubase kassina (võimaluse korral päikesepoolses toas).
 
Käpik on pikemat aega Kassiabis viibinud tore poisskass, kes on võitnud kõigi kassitüdrukute südamed. Käpiku kõrvalt leiab ikka mõne tüdrukkassi, kes Käpiku tähelepanu püüab köita. Käpik jagab tõelise dzentelmenina tähelepanu kõigile, kuid tema kauaaegsed sõbrannad Dolly ja Kirjumirju on alati eelistatud. Käpik kannatab altkulmu põrnitsedes ära ka abiliste silitamised, kuid mingit erilist miilustajat temast loota ei ole. Käpiku elukoht enne Kassiabisse kolimist oli Tallinn, Lai tänav. Ka Käpik sooviks edasise elu veeta sisetingimustes, kuna tunnistab, et õues ta ennast enam väga kindlalt ei tunne.
 
Kirjumirju, Käpiku ja Dollyga saab kontakti nende piltide juures oleval meiliaadressil ja telefonil. Vastab nende tugiisik.

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee