MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Kiisumaailma kangelasema Piret

Kassiema Piret on ise veel pojaohtu kiisuke - väikest kasvu ja õbluke. Tema päritolu ei ole teada. Kassiabisse jõudis ta oma pisipõnnidega Loomade Hoiupaigast. Loomult väga sõbralik ja usaldav. Meeldib ronida õlale ja kõvasti kalli-kalli teha :)

Aga ilmale tõi ta 10.märtsi paikul 3 imetillukest kassilast. Ja nagu ikka - oli ilmselt vale koht ja vale aeg poegade soetamiseks. Aga kust seda teadis lapseohtu kassiema! Ja nii sattus õnneks kassipere lõpuks õnnelikult Kassiabi hoiukodusse.

Kassiema on küll noor ja kogenematu, kuid on vaatamata sellele söötnud kassipojad kenadeks trulladeks. Kui põnnu pesast välja ronis, siis emme haaras kohe turjast kinni ja põnn tagasi pessa. Kassiema on olnud ilmselt kodukiisu, sest ta on sõbralik nurruja, kes on harjunud inimestega.

Kassilapsed said nimeks Ats, Ami ja Anu. Kassiema Piret on oma laste üle väga uhke!

Ja siis sattusid Kassiabisse 4 tillukest punatiigrit, kes vajasid väga veel kassiemme hoolt. Kui Piret kuulis punatiigrite õnnetut hädakisa, siis püüdis ta neid igati kurritades ja nurrudes ja kutsudes lohutada. Need neli väikest 4-nädalast punatiigrit-kassipoissi olid sokutatud Sakus Teaduse tänaval asuva Päikesekillu lasteaia värava juurde kinnises pappkarbis. Kiisupoisid on olnud ilmselgelt kodukassid, sest väga sõbralikud ja inimest hoidvad.

Piret võttis nad kõik rõõmuga vastu, kuna punatiigrid vajasid kasuema hoolt ja armastust ja kassitarkusi eluks. Punatiigrid ei saanud kuidagi aru, miks inimesed on nii julmad ja nii väikesi loomalapsi kohtlevad neid saatuse hoolde jättes! Piret hoolitseva kasuemana aitas ka punatiigrid jalule, kes nüüd on kõik uutes toredates kodudes.

Paraku ei lõppenud sellega veel Pireti mured ja rõõmud kiisuemana. Nüüdseks on meie kassiema Piret lapsendanud uued kassitited. Pireti õblukeses kehas tuksub suur süda - ta võtaks kõik hüljatud beebid oma hoole alla. Nüüd on tema kasvatada ja lohutada veel 4 emata jäänud kassilast - Väike Väänik, Siimu., Vika ja Preili Punanina. Piret ei ilmuta kuidagi tüdimuse märke - ikka hellitab, toidab, õpetab ja mängib nendega rõõmuga. Kui juhtumisi koer sattus kiisutoa uksele, siis Pireti õbluke kuju suurenes hoobilt kahekordseks ja oli valmis tõelise tiigrina kasulaste kaitseks vastu astuma saksa lambakoeralegi.

Piret on vaktsineeritud ja saab ka steriliseeritud. Juuni keskel on Piret valmis minema uude koju. Uues kodus saaks temast väga tore ja sõbralik kiisuke, kes meelsasti mängiks ka lastega.

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee