MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Kiri Kärtu uuest kodust

Tere! Rõõm on teile teatada, et meil läheb hästi! Kass on alles ja kohanenud ning ei kujuta vististi ennast enam mittekoduomava kassina ise ette. Kass on loomult tagasihoidlik - kuigi kui rääkimise omas keeles (kuna oli väga pikka aega ilma ühegi helita, mida kassid ikka teevad) ära õppis, siis süüa ja välja küsib küll.

Tal on oma sõber - üks kindel kassitüdruk naabermajast, kellega siis kolistatakse ja kohtutakse nii ühel pool kui üle tee naabri juures. Huvitav on see, et kui naabrikass on tulnud talle külla teda otsima, ja viibib "tema territooriumil ehk hoovis, siis ilma seda nägemata hakkab meie loo kangelane kõva häälega ja energiliselt kõrvalolijatele selgeks tegema, et nüüd PEAB välja saama - olen loomade juures varemgi, just kasside puhul teatud telepaatilist taju  täheldanud, suhtlemisel oma liigikaaslastega.

Ainuke asi, mille suhtes tal vastumeelsus on on näppimine ehk Kärtu ei ole selline tavapärane ninnu-nännu-nummi tüüpi kass. Viimane ei tähenda, et ta oma inimesi pelgaks - ei, ta tahab olla inimese lähedal. Ronib voodisse kui heaks arvab, istub juures - vastupidi, üksi ta olla ei taha. Suhtume tema vastumeelsusesse lasta ennast mängukaru kombel mudida, kui tema eripärasse, mis ilmselt lapsepõlvekogemusest ja taustast tingitud. Peame sellest lugu. Põhiline, et kass kodu armastab ja selle omaks on võtnud ning enam "hirmu varjus ei ela", millest mida aeg edasi, seda kaugem minevik tundub saavat.

Võõrastega ta kohtuda ei taha - see on isegi hea, arvestades kasside sagedast kurba saatust meie kandis ja päevil. Nagu mainisin, enamuse ajast soovib veeta sisetingimustes ja väljas käib ainult sõbraga mängimas.

Veel on tal üks huvitav omadus, millist kasside juures ei ole varem märganud. Ehk tegemist on väga targa ja inteligentse mõistusega kassiga - ja see tark kass näeb äkki ühel hetkel sinu kohal või seljataga seinal või kõrval midagi, mida ta suure huviga jälgib. Ja huvitav on omakorda kassi jälgida, kui magama sättiv kiisu äkki pea tõstab ja silmad suurelt jõllitab tühja seina. Siis liigub pilk justkui mingi punktiga kaasa (kass rahulik - ei ole ärritunud, vaid vaatab nagu näeks mingit tundmatut lendavat objekti), kuid inimsilmale seinal või seina lähedal midagi näha ometi ei ole. Ja putukad ei tule antud juhul kõne alla, kuna käesolevat nähtust, kui seda nii võib nimetada, oleme täheldanud kõrvaltvaatajatena rohkem kui korra. Siis mõtled, et mida tema silmad küll sellist näevad, mida mina ei näe - aga mõistatuseks see jääbki. Juu siis on ilmaelu sellisena loodud.

Nii et ka olematutest oludest pärit "metslast" ei pea kartma koju võtta, kui tahet on loomaga tegeleda ja looma mõista. Kõik on võimalik ja "päritolu" ei võrdu veel sõnaga "hukas" ja sõnaga "lootusetu". Kõik on võimalik kui asjale pühendud ja asja sisu endale selgeks teed.

Nii on lood siis meil.

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee