MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Püha Veeliksi Ordu - Lissu, Lussi, Mamma ja Sapo

Ükspäev surfasime jälle salaja hoiuperenaise arvutis ja mis me Viimis valla kodulehelt avastasime! Ankeetküsitluses, kus uuriti Viimsi valla elanike ootusi erinevates valla elu puudutavates küsimustes, oli arvestatud ainult 183 inimese vastust! Ja nende vahel loositi veel välja Viimsi Spa kinkekaardid väärtusega 1000 krooni!

Meiegi vastasime ankeet-küsitlusele, saatsime oma mõtted ja ettepanekud hoiuperenaise arvutist õigel ajal ära, aga neid pole arvestatud, sest öeldi ju, et vastas 183 inimest, aga mitte ühtegi kassi! Kas meie ei olegi siis Viimsi valla elanikud?

Meie teada elasid meie esivanemad juba Liivi sõja ajal Kloostri taga metsas, eesti talupoja Siimu juures. Olid üleküla kõvad kassid ja peremees Siim ajas äri Püha Birgitta Kloostriga. Seda Siimu on isegi filmis näidatud! Sel ajal kui Siim veel elas, olevat olnud moes see laul, et „…mõisad põlevad, saksad surevad, mets ja maa jääb meitele…“ Eks see tähendas ikka, et mets ja maa peab kassidele jääma.

Aga nii ei ole juhtunud. Viimasel ajal peavad mets ja maa taanduma uute majade, teede ja kanalisatsioonitrasside ees. Meie teame, miks see kõik nii läinud on. Sellepärast, et kasside püha reliikvia – Püha Kass Veeliksi säilmed - on kadunud. Kui see reliikvia üles leitakse, saavad kõik kassid vabaks, mitte metsikuteks, vaid terves maailmas saavad kassid tagasi oma õige seisuse. See tähendab muuhulgas ka seda, et kassid saavad kõikide koerte valitsejateks ning iga riigi valitsuses luuakase kassiministri koht! Kassiministri tööks on tagada, et inimesed kasse korralikult teeniksid või siis arvestaksid neid vähemalt võrdväärsetena.

Püha Kass Veeliksi säilmete otsimiseks ja maailma kõikide kasside vabastamiseks asutasimegi Viimsi soojaveetrassidel Püha Veeliksi Ordu. 

Muidu, et te teaks, ühe Eesti ministri Juhani kass on ka meie ordu liige. Tema otsis Stenbocki majast Püha Veeliksi säilmeid. Praegu ta vist elab Merle juures. Juhan ei saanud teda enda juures enam hoida, sest ta küünistas ühel valitsuse istungil Kristiinat. See küünistamine ei juhtunud kogemata ega olnud põhjuseta. Me teame, et mingi Euroopa Liidus asutaud koerte ordu on Kristiina oma palgale võtnud ja Kristiina tahab nüüd Püha Veeliksi säilmed Eestist välja viia ja koertele maha parseldada. Kui see plaan läbi läheks, oleks kasside vabadusel kriips peal. Lammastega juba läks Kristiinal pahasti. Räägitakse, et selle Euroopa koerte ordu juht olevat Barroso enda koer. Eks koeri ole ka igasuguseid, paljud neist on sõbralikud ja head, aga see kamp ei ole

Kas te teate seda laulu, kus on need sõnad, et üle kõige on maailmal vaja üht vaba kassi? Seal on veel nii, et „põgene vaba kass, see on ainus võimalus, põgene vaba kass, vii peitu maailma vabadus, kuni veel sa vähegi suudad, vähegi loodad, vähegi hoolid, põgene vaba kass…“ Selles laulus on väga suur tõde sees. See räägib just täpselt meie ordu uskumustest.

Ennustatud on, et kui Püha Kass Veeliksi säilmed leitakse, siis üks vaba ja valget värvi emane kass peab püha reliikviaga põgenema ning terve maalima kasside vabaduse ära peitma, et see kindlas kohas alles ja puutumata oleks. 

Meie ordusse kuuluvad äravalitud, pühendunud kassid peavad peidetud reliikvia asukohta valvama ja seda saladuses hoidma ja niiviisi põlvest põlve. Ennustatud on ka, et üks must-valge isane kass Kaabriel aitab valget emast kassi tema ülesande täitmisel. Ennustuses hoiatatakse aadlisoost punase isase tõukassi Antsu eest. Tema tahab valget kassi endale ja Püha Kass Veeliksi säilmete päästmine on Antsu tõttu ohus. Aga ennustus ütleb, et kõikide maalima kasside vabadus saab lõpuks siiski päästetud.

Meie ordu usub, et Püha kass Veeliks sündis tegelikult Eestimaal, Viimsi kandis -võib olla isegi Kloostri taga metsas! Kui ta väike kassipoeg oli siis võttis Assisi Franciscus ta enda juurde. Püha Assisi Franciscus on katoliku kiriku pühak. Oma eluajal pidas ta metsas jutlusi ka loomadele. Tema sai aru, et loomad on ikka hingekesed, aga mitte mingid asjad. Meil on alust arvata, et Püha Kass Veeliksi säilmed võivad olla Eestimaal. Otsisime neid Viimsi soojaveetrassidel elades iga päev. 

Ükskord leidsime purgi, kuhu oli peale kirjutatud Felix´i Mulgikapsad. Arvasime, et leidsime kauaotsitud Veeliksi luud, aga võta käpast, selgus, et see oli mingi Kesk-Eesti käsitöölise tehtud purk. Ta oli sinna pannud kapsaid koos põrsa tükkidega ja nimetanud selle asja Felixiks No nii ei tohi teha, on mõnedel ikka lollid naljad. Kapsad ja põrsatükid sõime me muidugi ära. 

Tänaseks on meie ordu lõpetanud oma otsingud Viimsi soojaveetrassidel, sest meie teame peaaegu kindlasti, et Viimsi soojaveetrassidel kasside Püha reliikviat ei ole. Sellepärast olime nõus ka oma hoiuperenaise juurde majja elama tulema. Loodame, et meie praegune olukord aitab meil oma otsinguid targemini läbi viia. Oleme saatnud hoiuperenaise arvutist meilid küsimustega Püha Kass Veeliksi kohta Muinsuskaitse Seltsile. Nüüd ootame Muinsuskaitse Seltsi vastust. Küsisime seda ka, et ega maa-aluste parklate rajamise jt kaevamistööde juures Tallinna kesklinnas, ei ole juhuslikult leitud Püha Kass Veeliksi säilmeid. 

Püha Kass Veeliksi ordu usub, et Kassiabi saab meid ettevõetud otsingus aidata. Loodame, et Kassiabi lähetab meid mööda Eestimaad laiali, kus me siis üksi või kahekesi mõistlike inimeste abil Püha Kass Veeliksi säilmete ja kõikide kasside vabaduse otsinguid jätkata saame.

Sapo, Mamma, Lissu ja Lussi

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee