MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Lastelt kassidele ja inimestele

Seekord kirjutavad meile kiisudest Audentese Erakooli 2b klassi lapsed. Väikesed inimesed on hästi suure südamega. Soovime, et maailmas oleks rohkem inimesi, kes oskaksid endast nõrgemaid vaadata ja kuulata südamega. Kassiabi tänab toredaid lapsi ja õpetajaid.

Külas kassidel

Ühel päeval otsustasime Kassiabisse kassidele külla minna. Enne tegime koolis mänguasju. Rääkisime lemmikloomade eest hoolitsemisest ja ennustasime, mis meid kasside juures ees ootab.

Kui ma Kassiabis kasse nägin, tahtsin kõiki neid endale koju võtta, sest nad olid nii armsad. Mul oli neist natuke kahju, sest nad olid tänaval elanud. Aga rõõmus olin ka, sest neil on nüüd hea elu.

Mul on raske ette kujutada, et keegi on neid kasse löönud ja nad tänavale ajanud.

Mulle meeldis punane kass Juss. Ta oli hästi julge ja teda sai sülle võtta.

Andsime kiisudele süüa. Ma tundsin end abistajana hästi.

Mul oli tore päev. Mõtlesin palju hoolimisest, millele ma iga päev ei mõtle.

Kassid vajavad hoolt ja armastust!

Mona Schiff, 9 aastane
Kassid on lemmikloomad, nad elavad toas. Neile peab andma 2 korda päevas süüa.

Minule meeldivad väikesed kassid. Kui ma Kassiabis käisin oli seal kass nimega Tont.

Ta oli väga lahe.

Mõnedele kassidele meeldib paitamine. Tondile meeldis ka.

Kui sa kassi võtad pead tema eest hoolitsema. Ka siis kui kass on vana pead tema eest hoolt kandma. Kassidele meeldib süüa kala ja kassikrõbinaid.

Marten PuidakKasside eest hoolitsemise plaan

Punkt 1.

Kui sul on kass, siis sa hoolitsed tema eest ja see on kindel.

Punkt 2

Sa ei viska kassi kodust välja

Punkt 3

Süüa anna kassile kaks korda päevas, hommikul ja õhtul.

Miks kassid varjupaika satuvad?

Sellest ma aru ei saa. Kõik peavad loomade eest hoolitsema.

PEA SEE HOOLEGA MEELES.

Mart Ludvig VirkusKassid on väga armsad. Kui ma neid vaatasin hakkas mul kurb. Ma mõtlesin kuidas inimesed saavad nii armsad kassid tänavale visata.

Mu lemmikud olid kassipojad, Tont, Vanessa ja ka kollane kass.

Me saime neile süüa anda, nendega mängida ja neid silitada. See kõik oli väga tore.

Ma soovin kassidele head koju jõudmist.

Victoria SaarMinu meelest olid kõik kassid nunnud. Eriti meeldis mulle Gaarfildi moodi kass. Seal olid kõige armsamad kassipojad ja veel Kirjumirju. Kassid olid sõbralikud ja tagasihoidlikud. Ma tahaksin neid koju kaasa võtta. Sain kasse silitada, sülle võtta ja süüa anda.

Elise Ernesaks
Kassid on lahedad. Eriti lahedad olid Tont ja Juku. Mulle meeldis väikeste kasside tuba, see oli nagu lastetuba. Neil oli seal palju mänguasju.

Mulle meeldis ka Vanessa, ta oli valge kass mõne punaka laiguga. Talle oleksin tahtnud nimeks panna Lumehelves või Lumivalgeke.

Kõik kiisud olid rahulikud ja ei kakelnud. Ma sain kasse toita ja nendega mängida. Väga lahe oli külas käia.

Marcus Juss
Kassid on väga armsad. Kui sa tahad kassi võtta, siis sa pead talle iga päev süüa andma. Näiteks kassikrõbinaid, konserve, hapupiima ja jogurtit. Joogiks võib anda piima ja vett.

Mulle meeldis käia kassidel külas, sest seal olid väga armsad kassid.

Sa pead kassist välja tegema, teda sülle võtma, temaga rääkima. Sa ei tohi kassi võtta enne kui oled vanematega nõu pidanud.

Daniela De Osti


Kassid kes tänavale on sattunud, viiakse tavaliselt kasside varjupaika. Kui inimesed käivad kasside varjupaigas, siis võetakse tavaliselt midagi süüa kaasa kiisudele. Kui inimestele meeldivad loomad, siis on võimalus saada loom koju. Kui sa kassi koju viid, pead tema eest hoolitsema iga päev, mitte siis kui meelde tuleb.

Enne kui looma võtad, mõtle kas ikka oled hoolas.

Kristen NiilopMa andsin kassidele süüa, mängisin nendega ja tegin mänguasju. Kassid maiustasid hapukoorega ja sõid mõnuga liha. Pärast nad isegi nurrusid. Kassid on nii armsad.

Simona Victoria VoolMulle meeldis kõige rohkem üks musta värvi kass. Tema nimi oli Tont. Ma tahaksin teda väga endale. Ma mängisin kõikide kassidega, kes mängida tahtsid. Ma söötsin kasse. Neile maitsesid krabipulgad ja hapukoor.

Kassid on väga nunnud!

Laura UntKassid on armsad ja vabad. Nad söövad kassikrõbinaid ja konserve. Nad magavad peaaegu nagu inimesedki. Nad õpivad inimesi tundma südamest nagu me isegi õpime neid tundma.

Rebecca Mia Pihlak


Kassid on väga armsad. Inimesed peaksid enne kassi võtmist mõtlema, kas nad ikka viitsivad kõike seda teha: liivakasti puhastada, kassiga mängida, toita ja hellitada.

Kui mina Kassiabis käisin, meeldis mulle väga üks kass, tema nimi oli Bruno. Talle meeldis õudselt mängida. Tegelikult olid kõik kassid armsad.

Me saime kasse paitada ja nendega mängida. Tegime neile mõned mänguasjad ja tõime toitu ka. Loodan, et need kassid saaksid endale head ja toredad peremehed!

Christina Sandra Sõõrumaa


Kiri kallitele kiisudele!

Kui ma tuppa astusin nägin pärsia kassi moodi kassi, ta oli väga armas. Üks kiisudest oli Garfildi moodi, väga armas. Tegelikult olid kõik kassid armsad. Ja kui toredad olid kassipojad! Ma vaatasin neid tükk aega. Mulle meeldis teie juures väga. Mulle meeldis kasside eest hoolitseda. Ma sain kasse sööta ja mängisin nendega.

Soovin, et kõik kiisud leiaksid endale toredad kodud.

Teie Katarina Hein

 

 

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee