MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Nädala Juss

Juss on Lasnamäelt leitud sõbralik inimlemb kodukass. Pole teada, kas Juss visati kodunt välja või otsustas ta hoopis ise oma pere ja kodu maha jätta. Teame üksnes seda, et Jussi endised omanikud kolisid Lasnamäelt ära ning Juss oli lõpuks oma vana kodu juures üksinda. Võib olla jäeti ta lihtsalt maha, välistatud aga pole ka see, et Juss otsustas ise oma vanasse kodukohta ise tagasi minna. Kui see nii oli, siis igatahes ei tulnud teda keegi pereliikmetest Lasnamäele endisesse elukohta otsima.

Juhtus mis juhtus, selge on see, et Juss-sõbrake oli jäänud oma saatuse ja heitliku juhuse hooleks. On raske uskuda, et sellist kiisukest hoida ei osatud. Juss-kass on ülimalt suhtlusaldis, sõnakuulelik ja huvitav kiisu. Lisaks nendele suurepärastele isikuomadustele on Jussil kõik eeldused viisakaks tubaseks eluks – ta on kastreeritud, puhtust hoidev ja leplik kassipoiss.

Praegu elab Juss-sõbrake väga heas hoiukodus, kus hoiuperenaine tema päevi armastuse, hoole ja tähelepanuga täidab.

Jussi suhtluslembus ja intelligentsus on tähelepanuväärsed. Ükskord juhtus nii, et Jussi praegune hooldaja Juta oli ühel päeval veidi kauem kui tavaliselt kodunt ära. Koju jõudes sai perenaine mitmekülgse, põhjaliku ja õpetliku jutluse osaliseks. Kiisuke seletas ja rääkis, et ega niimoodi ette teatamata ei saa ju kauemaks kodunt ära jääda! Samas oskab Juss ka hästi inimese juttu kuulata. Ta vaatab kuulajale sügavalt silma, kogu tema tähelepanu on suunatud kuulamisele. Kannatlikult ja vaikselt ootab ta seni, kuni kõik on südamelt räägitud.

Lasnamäel trepikodades ja õues elades sai Juss tänu oma iseloomule majaelanike hoolitsuse osaliseks, sest inimestele avaldas muljet tema sõbralik ja julge loomus. Kõigele vaatamata ei olnud hulkurielu Jussi jaoks kerge. Alguses oli Juss vankumatult julge isane kass, mõne kuu möödudes oli aga näha, et tema reaktsioonid ja käitumine olid ettevaatlikumaks ja arglikumaks muutunud. Hoolimata kõigest oli ta ümbruskonna hulkuvatele kassidele koha kätte näidanud. Samaaegselt sai ta heaks sõbraks korteriühistu perenaise koeraga.

Hoiukodus elades on Jussikesel võimalik elu nautida ja oma tegelikku loomust näidata – näiteks meeldib Jussile laotada end vorstina diivaniselja ääre peale nii, et tema pikad jäsemed kummaltki poolt diivaniäärt alla ripuvad. See on vaatepilt, mida varem pole nähtud!

Kassipoiss Juss on kahtlemata isiksus. Kui uskuda reinkarnatsiooni, siis tänane kass Juss on ilmselt oma järgmises elus inimene. Vahel tundub, et tema iseteadlikkuses ja intelligentsuses on midagi erilist, ebakassilikku.

Meie arvame, et Jussikese unistuseks on selline kodu, kus perel on aega temaga rääkida ja tema jutukesi ka ära kuulata. Jussike lisaks kindlasti õnne ja rõõmu üksiku inimese ellu. Jussikese jaoks on oluline seltskond ja suhtlemine. Kui keegi temaga iga päev ei suhtle, jääks ta kurvaks kiisuks. Kurvastust on aga Jussike oma elus juba palju tundnud. Juss-poiss tundub hästi läbi saavat ka teiste liikide esindajatega, seega võib Juss olla heaks seltsiliseks juba ees ootavatele karvastele sõpradele.

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee