MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Mahajäetud või muidu kodust väljaaetud kasside Felixi, Täpi ja kümnete teiste kasside lugu

See lugu ülisuurest kassimürakast Felixist sai alguse nii nagu paljud Kassiabi hoiukodudesse saabunud kasside lood. Kirjutas keegi hea südamega inimene lemmikloomafoorumisse ahastava sõnumi, mis kõlas umbes nii:

 "Mul endal on neli kassi. Nad on kõik väga armsad. Benton on kahe ja poole aastane, praegu haige silmaga. Arvab, et on karjajuht ja kaitseb oma kodu ja oma kasse. Aga ta on selline pisikene ja kari on temast üle. Aasta tagasi jõulude ajal tuli kastreeritud kass Anton ja jäi paigale. Mõtlesime pojaga, et kaks kassi võib maamajas ikka olla. Siis jalutasime elukaaslasega vanal Mõigu surnuaial ja leidsime hüljatud Miisu. Külmaga tõime enda juurde lootuses leida talle kodu. Siis veel ei teadnud, et see on peaaegu võimatu. Miisu jäi meile ja tänutäheks tõi ilmale viis kassipoega. Neljale leidsime hea kodu, viies Minni jäi meile, teda keegi ei tahtnud. Neli kassi on võimalik üleval pidada - sööta ,liiva ja ussirohtu osta, emased kassid on ka opitud.

Aga siis septembris tuli vigastatud silmaga Täpi. Silm oli väga kole, meelitasime ta palderjaniga puuri ja viisime arsti juurde. Aega võttis, aga silm paranes ilusasti ära. Ühel õhtul, töölt koju tulles, avastasin, et Täpi magab kass Bentoni voodis(välisuksel on luuk kiisudele). Oktoobris tuli puukuuri suur punane mürakas Felix. Ta oli nii kõvasti peksa saanud. Ta rammib perenaist oma peaga, et kuku või pikali. Tahab väga pai ja väga tahab tuppa. Kui uksest sisse saab, punnib nelja käpaga vastu ja välja ei lähe. Kõik nad on harjunud maal elama ja kindlasti olnud kellegi kassid.

Felix on nendest kõige raskem ja suurem. Pidada nii suurt kassikarja ei ole võimalik. Täpile ja Felixile tuleks leida kodud. Minnikene õnnetu aga on kaks viimast kuud elanud tugitooli all, sest kõik isased ajavad teda taga, kuigi ta on opitud.Ehk keegi soovib pakkuda kodu Täpile ja Felixile. Nad on toredad ja iseloomuga kassid."

Vot selline lugu. Küllap teavad suvilate piirkondade püsielanikud kümneid selliseid lugusid rääkida. Ikka ja jälle jäetakse oma lemmikud võõraste inimeste hoolde.

Inimesed hoidke ometi oma lemmikuid, ärge jätke neid saatuse hooleks. Kui te ei saa neid pidada, siis otsige neile uus kodu. Uskuge nad väärivad seda.

Felix on siis sealt talust esimene, kes Kassiabisse jõudis. Ta on suur ja uhke punatiiger kaaluga 8 kilo. Samas väga usaldav ja hellust vajav. On ääretult tänulik iga pai eest. Kahjuks on suur kakleja ja väga võimukas kass. Seega sobib uude koju vaid üksikuks kassiks. Hoiab puhtust ja sobiks hästi ka tubaseks diivanile pikutama. Koju, kus teda rohkem maha ei jäetaks ja välja ei kihutataks.

Täpi ootab veel. Suvilate piirkonnast on pärit ka imekaunis pikakarvaline Jeti ja veel ja veel...

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee