MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Hermeliin

Hermeliin vahel ka Hermekas on saanud oma nime kauni musta pikakarvalise kasuka ja võimuka ning uhke valitsejannaliku oleku pärast. Hermeliin on steriliseeritud, suur, tugev ja väärikas kassiemand. Kassiabisse tuli ka Tallinna Loomade Hoiupaigast. Milline oli tema elu enne ja miks ta oma kodu kaotas, seda kassiabilised ei tea. Et Hermeliin on kuninglik loom, siis võib-olla kujuneks meie jutt ühe lastesalmi sarnaseks:

„Kiisu-miisu, kus sa käisid, mulle aru anna!
Käisin kaugel Londonis, külas kuningannal.
Kiisu-miisu, kiisu-miisu, mis sa tegid seal?
Trooni alt sain hiire kätte! Kas ma polnud hea?“

Sest kuningakoda oleks just see koht, kus Hermeliin ennast koduselt tunneks ja trooni alla hiiri otsima läheks.

Kindlasti teame me Hermeliinist aga seda, et ta armastab inimesi, peab lugu heast toidust ning rahulikust ja harmoonilisest õhkkonnast. Teisi kasse ta talub, aga nende seltskond talle eriti ei meeldi. Teiste omasugustega toa jagamine toob esile tema aristokraatliku iseloomu sõjaka tahu. Hermeliini maailmas peab valitsema kord just nii nagu tema sellest aru saab ja see tähendab väga ühemõtteliselt seda, et tema peab olema ainus ja kõige tähtsam kass. Liigikaaslastega ruumi jagamisest saab ta aru nii, et tema tuppa on eksikombel sattunud liiga palju kutsumata külalisi, kes tagatipuks ka veel üldse käituda ei oska, rääkimata heade kommete või etiketi tundmisest.

Nõnda siis juhtuski nii, et Hermekas tegi hoiukodus alalõpmata teistele kassidele tuupi. Hoolimata kõigest ei saanud kassiabilised seda lubada ja tema kuninglik kõrgus (Hermeliin) sai omaette kambrikese. Kassiabi võimaluste kohaselt on selleks suur koerte näitusepuur. Sellesse mahub ilusasti tema magamisase, liivakast, toidunõud ja ka mängimiseks jääb veidi ruumi. Samasugustes puurides on kassid ka loomakliinikutes ravil.

See suur, ilus, hella loomuga kassiemand kes armastab kõige rohkem omaenda ja alles seejärel inimeste seltskonda, loodab väga jõuda oma koju, kus teda ootab lõpuks ometi tema oma troon, mille alt hiiri püüda. Konservatiivse eluvaatega kassina peab ta lugu stabiilsusest ja soovib, et homne päev oleks samasugune nagu eilne, kindel ja etteaimatav. Tema kuningriigiks sobib väga hästi loomasõbralike inimeste rahulik kodu, kus Hermeliin saaks särada ainsa tähena. Võib olla oleks hea kui vahel ka õue saaks, aga see ei ole peamine. Hea toit ja kauni kasuka kammimine on iseenesestki mõista kõige selle osa. Kuid kassiabilised paneksid siinkohal uuele kodule südamele, et maiustamisega peab Hermeliin piiri pidama, sest söömine on üks Hermeliini nõrkustest, aga kuninganna kõige paremad omadused peavad alati ka tema välimuses kajastuma. Parim kink elus vintsutada saanud suuremeelsele hingekesele on lahke ja mõistev kodu.

Kassiabilistele tundub, et ilus ja uhke Hermeliin on natuke väsinud oma väikesest kambrikesest, sest olgugi see kamberike üksnes tema oma, on see siiski liialt väike tema suure hinge igatsuste jaoks.

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee