MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Cipollino

Minu nimi on Cipollino.

Olen sündinud aprilli alguses. Mõnepäevasena toodi mind koos ema ja õdede-vendadega Kassiabisse. Seda ma ei mäleta. Ennast ja sugulasi mäletan sellest ajast, kui mul silm lahti läks ja ma ümbritsevat nägema hakkasin.

Jah, lahti läks ainult üks silm. Ma ei saanud ise enne midagi arugi, kuni mind hakati lähemalt uurima ja ma kuulsin inimesi enda ümber murelikult rääkimas kassidest ja silmadest.

Selgus, et ette on nähtud kaks silma. Ma ei saanud küll aru, miks, kuna minu ainus silm on täpselt sama särav ja ilus nagu teistel mõlemad. Ma tutvusin mitme kena arstiga ja iga päev võeti mind Kassiabis sülle ja pandi mulle ravimeid silma. Siiski ei saanud mu silmast enam asja. Ma näen ainult ühe silmaga.

Keegi kassidest ega inimestest ei ole mulle kunagi öelnud, et ma oleksin teistmoodi kui teised kassid või et ma oleksin kole või imelik. Sellest, et kaks silma on parem kui üks, sain ma aru, kui järjest läks koju mu pere... Ma kepslesin ka võõraste inimeste ees, aga ikka võeti kaasa keegi teine ja ma jäin emme Tikriga kahekesi.

Tikker läks teisi, väiksemaid kassipoegi kasvatama, ja mind tõsteti kokku järjest uute kiisupõnnidega. Üksteise järel läksid mu uued sõbrad uutesse kodudesse.

Ma ei ole saanud ka hoiukodusse, kuna hoiukodusse lähevad kehva isuga või nukrad kassid, aga mina olen täiesti terve, söön kenasti, olen rõõmus, ei karda kedagi, olen igapidi koduvalmis kass.

Kassiabilised võtavad mind sülle ja kinnitavad iga päev, et kuskil ootab ka mind üks tore inimene, kes mind lihtsalt veel ei tunne.

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee