MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Klassikaliselt triibuline Triibu

Minu nimi on Triibu, klassikaline nimi klassikaliselt triibulisele kassile. Oma lapsepõlvest ma palju ei mäleta, aga mulle tundub, et ma pole tänaval sündinud, küll aga jõudsin seal aastakese-paar elada. Elu tänaval oli karm, liiga karm. Elasin koos mitme sõbraga Mustamäe kortermajade vahel ja sealsed inimesed olid väga julmad. Minu sõbral Mustul löödi jalaga silm peaaegu peast välja, sõbranna Kriimu hoidis ome poegi pidevalt keldris peidus, kuna kassipiinamine oli seal igapäeva nähtus, ühel sõbral murti saba ära ja kahjuks ta hukkus lõpuks autorataste all. See oli hirmus aeg. Kuid kõige kurvem on veel minu lugu. Ma räägin teile sellest.

Oli kaunis suvi, mul oli sündinud just 5 imearmsat poega. Peitsin samuti neid keldris, et kurjad inimesed ei saaks mu lastele haiget teha, kuid mitte seal keldris kus sõbranna Kriimu. Kolm minu poegadest olid triibulised ja kaks tundusid olevat valged. Osad head inimesed tegid mu poegadele ka pesa ja tõid süüa, aga need polnud selle maja inimesed, mille keldris ma elasin. Ühel päeval aga, kuna mul on aga meeletult hea söögiisu ja mu lapsed olid ka näljased, läksin ma jalutama, et ehk leian midagi söögipoolist. Salaja oli lipsanud minuga kaasa üks mu poegadest. Ma küll keelasin tal kaasa tulla, aga kuna ta niiväga tahtis ka laia maailma näha, ei ajanud ma teda siiski tagasi.

Ennastunustavalt jalutasime kuni õhtuni. Rääkisin oma pojale, kuidas maailm on julm ja ainult väga väheseid inimesi saab usaldada. Leides söögipoolise tahtsime koos pojaga naasta tagasi teiste juurde, kes juba väga kaua olid oodanud ja lootnud, et emme tuleb söögiga. Aga suureks imestuseks ja kurvastuseks ma enam poegade juurde ei saanud…Proovisin siitpoolt ja sealtpoolt päevade kaupa sisse saada, et oma lapsukesi päästa, aga ei õnnestunud. Inimeste julm käsi oli tulnud minu ja poegade vahele ning keldrisse sissepääsu sulgenud. Minu lapsed näljutati surnuks ja mina ei saanud midagi teha. Ainult minu üks minu pojuke jäi minuga. Nutsin kaua ja usaldus inimeste vastu vähenes veelgi.  

Kondasime mööda tänavaid mitu kuud. Kassitädi käest saime süüa, siis läksime jälle jalutama. Tulid esimesed miinuskraadid...siis hakkas neid miinuskraade üha rohkem tulema. Inimesed sebisid kahtlaselt kingikottidega ringi, aga mina ja minu pojuke ainult jalutasime ning lootsime ka sooja saada. Mu ema kunagi mulle rääkis jõuludest...et siis antakse ka oma lemmikutele head ja paremat, mina aga ei suutnud seda uskuda, et inimene nii võiks teha. Isegi kassitädile ma liiga ligi ei läinud ja ei lubanud ka seda oma pojal teha.

Ühel päeval püüti mind koos mu pojaga kinni. Meid lahutati. Mina läksin kuhugi ruumi, kus oli väga palju kasse. Minu poeg aga sai endale päriskodu. Üks tüdruk käis mulle rääkimas, kui ilus mu poeg on. Ta ei olevatki enam valge karvaga, vaid imepärane Jaava kassi sugemetga ning siniste silmadega.  Ju mu esivanemad on kusagilt välismaalt pärit. Ja kui sõbralik ta on ning kuidas tal on sama suur nõrkus maitsva toidu järgi nagu minul. Mul oli seda päris raske uskuda, et kas tõesti vaatamata minu õpetustele, on mu poeg leidnud inimesed, keda ta saab usaldada ja isegi neil süles istuda...
Triibu poeg Pau

Kuigi...tegelikult kui aus olla, siis isegi et ma inimest kardan ja arg tundun, siis saladuskatte all võin öelda, et mulle väga meeldib süles olla ja pai saada. Ma olen isegi paar korda nurru lahti lasknud ja siis sellel nurrul lõppu pole. Oma hea söögiisu tõttu olen ka päris pontsakas kiisu ja mul on kõhu all vahvad täpid. Ma olen siin teiste kiisude juures kodu oodanud juba varsti aastaega just seepärast, et ma võõraid kardan, samas ma ei hammusta MITTE KUNAGI! Ja ma tegelikult tahaksin väga oma kodu saada, kus õpiksin taas inimest usaldama. Ma võin oma kiisu-ausõnaga kinnitada, et te ei pea minus pettuma ja juba varsti magaksin ma teil peatsis, mul läheb ainult natuke aega et inimest taas usaldada. Kui mulle vaid antaks võimalus...

Kallid inimesed! Kui olete kursis ja teate, et kuskil on keegi kassid keldrisse kinni ehitanud ja lukutaha jätnud, püüdke neid sealt välja saada. Ärge laske neil surra kõige koledamat surma - näljasurma.

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee