MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Lumivalge Orlando igatseb oma päriskodu

Orlando sattumine Kassiabisse

Orlando on suurt kasvu ja suursuguse välimusega lumivalge isakass, kes ei saa jääda märkamata, kuid ometi jäi ta ikka ootajaks. Silma jäi ta Loomade Hoiupaigast juba ammu, kuid sõprust temaga sobitamast takistas tema järsk susin ja käpalöök. Teda peeti üsna metsikuks kassiks alguses.

Tänu Loomade Hoiupaiga töötajatele, keda võlus tema ilu ja kes temaga tegelema hakkasid, hakkas ka Orlandos taastuma õrnõhuke usk inimesse. Iga korraga lubas ta endale teha pai juba kauem ja väga häbenes ka ise, et seda nautis.

Kahjuks ootas see imekaunis loom varjupaigas päris kaua oma võimalust, kuid ikka ja jälle mindi temast mööda, sest uhke ja väärikas kass ei jookse sisenejale vastu, vaid vaatab ja jälgib ja ootab, kas teda märgatakse. Ikka said koju kiisukesed, kes tõttasid keerlema ümber tuppa siseneja jalgade, kuid mitte tema, kes istus alati aknalaual ja vaatas kaugusesse. Teda vaadates tundus, et nõnda aknalual istudes, mõtiskleb ta oma elu üle - miks küll siin, mida tegin valesti? Või ootas oma ainukest ja õiget perenaist ja unistas, milline ta olla võiks.

Nii jõudiski see imekaunis kass Kassiabi hoiukodusse, kus sai endale nimeks Orlando. See nimi tuli iseenesest keelele seda imelist looma paitades. Orlando püüti tänavalt ja nii sattus ta varjupaika. Olen kindel, et Orlando on olnud kodukass, kes tänavale visatud. Liialt sageli viskavad inimesed oma lemmiku tänavale - kolides uude majja või korterisse, sest kass ajab ju karvu; tehes remonti korteris, sest kiisu värv ei sobi uue mööbliga (põhjus elust enesest); kolides välismaale jms. Ikka ja jälle tuleb korrata teemast teemasse - hoidke ja armastage oma lemmikuid!

Orlando on meie hoiukodus avanenud aeglaselt, kuid siiski järjekindlalt paremuse poole. Ta naudib paisid, seda ise häbenedes, roostes nurrgi on lasknud ennast üha sagedamini kuulda. Ja kõige kaunimad hetked on talle, kui perenaine talle näpuvahelt liha söödab. Vähehaaval on Orlando ka mängima õppinud. Peab parimaks mänguasjaks oma hallikirju saba, sest see ei olekski nagu tema lumivalge keha juurde kuuluv, vaid sellise hallikirjuna just mänguasjaks loodudki.

Orlando ootab ikka veel päriskodu, kus ta saaks rahus mõnuleda, pererahvaga suhelda ja unustada oma keeruline ja kurb minevik. Kuna ta oma loomult tagasihoidlik ja malbe, siis sobiks ta koju, kus ei ole väikesi lapsi ja palju teisi loomi.

Kiri Orlando hoiukodust

Orlando on väga tagasihoidlik ja kohati isegi väga arg. Ta tunneb end kõige turvalisemalt siis, kui ta on kuskil sellises kohas, mis on natuke kõrgem, näiteks diivan või voodi. Põrandal olles jookseb ta eest ära ja susiseb raevukalt. Ta justkui tunneks end inimesest madalamal olles ohustatuna või ähvardatuna. Kõrvad lähevad väga lidusse ning otsib paaniliselt kuhu peitu joosta. Ma ei tea, võibolla on temaga kunagi halvasti käitutud. Lööma ei kipu. Ühe korra lõi mulle vastu põske, kui tema jalal seenelaiku uurisin. Aga see oli ka esimene ja viimane kord.

Seega, alati kui koju tulen, otsin ta üles ning tõstan oma voodile, seal muutub ta väga sõbralikuks. Talle meeldib pai saada. Eriti meeldib kui ta pead silitatakse. Kõhualuse silitamine meeldib ka väga. Niipea kui silitamine pooleli jätta, siis hakkab seda vaikselt ise norima, paitamisest e i saa talle kunagi küllalt. Kuid talle ei meeldi kui liiga lähedale tullakse. Näiteks musi tegemine on välistatud, sest siis saab hirm temast võitu ning ta tõmbab end niipalju tagasi kui saab ja teeb väga haput nägu.

Oleme jõudnud temaga täiesti uuele tasemele. Näiteks kui mul toa uks on kinni ja ta soovib toast välja saada, siis tuleb juba ise ligi ja julgeb soovi avaldada. Kuid suhtlemisel hoiab alati distantsi, päris lähedale ei tule. Silib ennast vastu mööblit ja esemeid ja välja sirutatud kätt. Istub lihtsalt minu lähedusse ja vaatab oma suurte silmadega otsa.

Peale saba sobivad mängimiseks ka igasugused pallid. Seni on ta mänginud ainult öösiti. Pahandust ta ei tee, on puhas ja korralik, isu on hea. Meeldib aegajalt aknast välja vaadata.

Kõige paremini sobiks vaiksesse ja mõistvasse kodusse, kellel oleks aega ja tahtmist Orlandoga tegeleda. Ta on täiesti arenguvõimeline, kuid kindlasti ei toimu areng väga kiiresti, Orlando sotsialiseerumisel on vaja väg a palju kannatust. Ta on terve selle aja mul siin kodus täielikus stressis olnud kuigi mul on siin väga rahulik ja vaikne. Õrn ja habras on tema hing.

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee