MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Kangelasemmed Liinu ja Maria


Selle nädala kassideks on kaks triibikust kangelasema kelle abiga on üles kasvamas 11 vahvat kassilast.


Liinu on traagilise saatusega kassiemme, kel oma murederohkest elust hoolimata jätkub hoolt, armastust ja jaksu ennastsalgavalt kiisupoegi üles kasvatada. Liinuke pidi esialgu Kassiabisse tulema koos oma pojakestega. Ruum sai kassiperele juba valmis tehtud ja kassiabilistel oli kindel plaan kiisupere järgmisel päeval kinni püüda.

Hommikul helistas aga õnnetu kassisõber – Liinuke, tänavakass, nagu ta oli, poegis konteinerisse ja prügivedajad viisid tema veel pimedad pojad varahommikul paha aimamata prügimäele ;( Kas oli Kiisude Jumal samuti Liinukese kaotuse valust pimestatud või oli see lihtsalt üks paha päev, aga umbes samal ajal kaotas Lasnamäel autorataste all elu vähem kui ühe nädala vanuste kassipoegade ema. Kiisud jõudsid Kassiabisse ja Suure Südamega Liinuke võttis oma kaotusvalust hoolimata need pojad enda hoolde.

Tänaseks on nad armsad ja tragid kassilapsed. Hädalisi tuli aga teisigi. Järgmisel nädalal sai Liinukese armastav pere täiendust 2 musta kassipoja jagu, kes Kassiabis esimese hooga Olenditeks "ristiti" . Sellised pisikesi "näljahädalisi" polnud meie silm tükk aega näinud. Katsusime Liinukest abistada ning väikesi musti olendeid turgutada ning toitsime neid lisaks emapiima asendajaga. Esimese süstlatäie puhul oli iga kord tunne, et kohe närivad pisikesed kassipojad süstla ka puruks ja neelavad alla, nii näljased olid nad.

Aga kus hea ja hoolitsev  emake võtta, seal ei tule paraku ka abivajajatest puudust. Kuna oli parajasti kassipoegade "kõrghooaeg" lisandusid  superema Liinu perre   ühe nädala jooksul riburada lehmalapiline Kauboi,  punane Reede  ja mustvalge Vembutembu - kõik nii pisid, et oma silmadega veel maailma ei näinud

Selline koormus - 8 kassipoega - on aga väga suur ka kõige tublimale kassiemmele. Ja just siis, kui Kassiabi titebrigaadi kulmudevaheline murekorts oleks ilmselt hakanud ilukirurgidele tõsisemat huvi pakkuma, saabus meile Rakverest triibuline päästeingel – Maria.

Kõik Mariakese ponksid pojad said kiiresti kodud, triibuline kiisu ise oli valmis veel poegi üles kasvatama. Nõnda andsime tema hoolde kõigepealt väikesed "näljahädalised". Maria jagab kassipoegadele, kelle kohta arstid esialgu kartsid, et nad "lõpetavad kliinikus tilguti all" jätkuvalt hoolt ja armastust.

Tänaseks on nad küll veel pisikesed, aga ülimalt hakkajad vandersellid, kes juba vapralt emme kõrvalt kausist konservi nosivad ja kelle maailma avastamise isu neid üha jälle ja jälle nende pesakonnale eraldatud ruumist väljapoole kiikama viib. Üheskoos oleme võitu saanud ka pisikiisusid ohustanud vastikust silmaherpesest (selle haiguse tagajärjel võivad kassipojad pimedaks jääda).

Tänaseks on Maria pere täienenud veel kolme vahva musta värvi kassilapse võrra Kokku siis 5 vahvat musta mügarikku kassiemme ümber vudimas ja hoolt ja armastust nõudmas. Ja seda nad saavad - Maria on võrratu ema!

Suur on soov, et need kaks vaprat kangelasema pärast poegade loovutamist ka endale väärilised kodud leiaksid, kus hinnatakse nende vahvat triibulist välimust, armsat, malbet ja sõbralikku iseloomu, suurt südant ja võimet armastada ja hoolida. Kus neid armastataks ja hoitaks sama palju, kui Liinu ja Maria endast on andnud oma päris- ja kasulastele

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee