MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Linnalegend halbadest kiisudest: Meliana ja Edina


"Äraarvamatu hammustaja" Meliana

Meliana sattus Kassiabi hoiukodusse vastu sügist 3-4 kuusena tänavalt. Pisike pelglik karvakera, leplik saatusega, mis polnud talle eriliselt armuline olnud. Kassiabiliste hoole ja armastuse all kosus kiisuke kiiresti ja tujugi paranes. Kuna Meliana kuninglik välimus jäi paljudele silma, siis huvilisi oli. Kiisuke läks noorele perele. Kuni selle kevadeni ei olnud kiisu kohta mingeid kaebusi. Nüüd siis selgus perele, et kiisu on paha-paha, kohe nii paha, et hammustab aeg-ajalt põhjuseta ja nemad teda pidada ei saa. Nii saabus Meliana meile tagasi, sest Kassiabi ei jäta oma hoolealuseid hätta.

Oli näha, et kassike on õpetatud pojana kätega mängima. Oleme püüdnud küll kõigile kassipoja võtjatele rääkida, et ärge seda tehke. Käsi ei ole mänguasi, vaid kiisu hellitaja ja paitaja ja toidujagaja. Meliana on jõudnud pubeka ikka, kus ikka tahetakse ennast näidata. Suureneb aktiivsus. Tähelepanu võitmiseks ta tõesti näksas, sest egas meilgi suures hoiukodus pole kahjuks aega igale kiisule tähelepanu piisavalt pühendada.

Meliana kaunis välimus ei lasknud kaua oodata ja kodu pakkumisi tuli talle mitu. Loobuti, kui avaldasime, mis põhjusel Meliana meile jõudis. Nüüd on ta toredas kodus. Meliana uut perenaist jutud tema iseloomust ei heidutanud. Perenaine ei jõua Meliana iseloomu ära kiita. Ta mängib temaga palju, on kauni kasukagi läbi kamminud. Kiisule on mängukaaslaseks ka teine kiisu.

   


Perenaine ei usu ühtegi sõna Meliana halvast iseloomust - ta on kindel, et kassiga ei ole kodus lihtsalt keegi piisavalt tegelenud. Ainult sellest sai tulla tuju hammustada - et saada tähelepanu. Perenaine kiidab Melianat kui kaisukiisut ja mõnusat sõpra.


"Tuppa pissija" Edina

Edina jõudis meile hoiukodusse üsna pisikese kassipojana. Ta on tõeliselt kauni nn Whiskasi kiisu välimusega. Imeilus hõbehall kasukas, millel seljal mustad tähnid. Võrratu nurruja ja sülekassike. Väga õrna loomuga kiisuke. Kassiapoja uude koju andmise tingimuseks on see, et pubeka ikka jõudes tuleb ta steriliseerida.

Kui kiisuke jõudis pubekaikka, st sai 7-8 kuuseks, siis andis pere teada meile, et kiisuke pissib igale poole ja nemad ei saa teda enam pidada, et terve korter ja mööbel haiseb. Muidugi oli kassike steriliseerimata ja see oli loomulik tagajärg - territooriumi märgistamine, sest korteris olika teine kass. Meie soovitusi pere kuulda ei tahtnud ja tõi kiisu lihtsalt tagasi.

Edina on nüüdseks steriliseeritud ja hoiukodus peres, kus väike laps ja ka teine kiisu. Edina kohta võib kuulda vaid kiidusõnu. Ei ingeid pahandusi ja mingit valesse kohta pissimist.

   

Hoiukodu perenaine kirjutab Edinast nii: " Edikene on äärmiselt armas kass. Välimuski juba selline, et ei saa silmi ära - toonid on hästi kontrastsed, varbavahed ja käppade tagaküljed mustad, rohelised silmad. Meie rahuliku ja mittedomineeriva kassiga sobib, aktiivsemate kohta ei oska ennustada. Iseloomult on ta õrnuke, tagasihoidlik - ootab millal keegi ütleks, et noh, Edikene, mis sa teed seal, siis tuleb vudinal. Tahab väga süles olla. Kui inimene pole juba tükk aega maha istunud, siis ta tuleb ja hakkab sääri silitama ja ennast sinu najale püsti ajama, et istu nüüd ometigi! Ja siis läheb süles mõnulemiseks.

Ka lapse süles võib väga edukalt mõnuleda ja lapse kaisus magaminegi on puhas rõõm. Siin kehtib siiski reegel, mida vähem lapsi ja mida rahulikumad nad on seda parem. Suurt müdistamist eelistab Edina jälgida mõne kõrgema ja varjulisema koha pealt. Õhtu tulles keerab kassike end diivanil pikutava inimese jalgade peale kerra ja jääb tuttu." Imekaunis Edina ootab kodu, kus teda hellitatakse ja hoitakse, sest ta on ääretult hella loomuga.

Tahaks öelda lõpetuseks, mida oleme korranud varemgi - ärge võtke endale lemmiklooma, kui temaga pole aega tegeleda, temaga arvestada ja tema eest hoolitseda. Ärge süüdistage loomakest, kes ootab teilt tähelepanu ja armastust, vaid tunnistagem ausalt, et viga oli teis endas.

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee