MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Sylvester


Märkasin seda suurt kasvu puna-valget isakassi varjupaigas juba siis, kui teda polnud veel lubatud välja andagi. Teadsin kohe, et tema on üks, kelle oma tiiva alla võtame, sest temas oli midagi sellist, mis ei lasknud lihtsalt mööda minna.


Tõin ta Kassiabi hoiukodusse. Tema keha oli siis veel võimas, oli ilmselt olnud hästi söödetud kiisuke. Kuid silmist paistis ääretu kurbus. Kindlasti oli ta olnud kodukass, sest loomult hell ja ääretult sõbralik. Kuidas ometi ta sattus varjupaika, ei tea. Hoides kahe käpaga ümbert kaela kinni, lõi ta veel nurru, kuid keeldus söömast. Paari päevaga oli selge su mure suurus - sul polnud tahet elada, sest sind oli reedetud, sind oli maha jäetud - arvasid, et sinust ei hoolita, et elu ei vääri elamist. Sa olid otsustanud ennast surnuks näljutada.


Seda haigust kutsutakse maksa lipidoosiks. Maksa lipidoos esineb kõige sagedamini suurtel rasvunud kassidel. Häda algab sageli sellest, et mingi probleem võtab kassilt söögiisu ja varsti peale seda hakkab organism põletama oma rasvavarusid, kass kaotab kaalust ja hakkab oksendama. Tagajärjeks on maksapuudulikkus ja kiisu surm.

Sylvesteril oli isutuse ja haiguse põhjustajaks kodu kaotusest tingitud stress. Raviks aitab vaid sundsöötmine. Söötsin sind lutipudelist, hellitasin ja hoidsin nagu väikest last kussutades süles. Vahelduvalt kliinikus tilguti alla ja jälle kodusel hoiul.

Nii võitlesime kolm pikka nädalat - ikka päev korraga. Vaatamata kõigile pingutustele kuivasid sa kätevahel kokku ja sinu uhket kuju meenutas vaid sinu nahk, mis oli sulle ilmselgelt suureks jäänud. Sinu suur kurbus viiski su kiisudemaale, kuigi sa võinuks elada kaua ja õnnelikku kassielu.

Inimesed - miks te küll nii teete? Ka lemmikutel on hing, ka nemad armastavad ja kurvastavad. Miks osutatuvad nad teil ülearusteks, kui kolite, mööblit vahetate, remonti teete, lapse sünnitate, uue  lemmiku leiate? Miks viskate need uhked loomad ukse taha mõtlemata, mis neist saab? Miks? Nii lahkus Sylvester, peale tema samal moel ka suurt kasvu võimas isakass nimega Päkapikk, exotic Misha jt veel. Me ei unusta teid kunagi.

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee