MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Don, Donna ja Jimmy


Selle nädala kangelased elavad juba mitu kuud mõnusat kassielu päris oma kodudes, elu algas neil aga nagu teistelgi tänavakassidel.

 

Mustamäe kassitädid päästsid tänavalt ja vaktsineerisid kolm kaunist karvakera. Nii saabusid eelmise aasta novembris Kassiabisse kolmikud Don, Donna ja Jimmy.  Varsti selgus, et kaks neist olid sülekassid, kuid kolmas, Jimmy, oli kliinikuskäigust kogu inimkonna peale nii solvunud, et ainult suhises ja vehkis käpaga. Temaga suhtlemine näis võimatu.

Kuid kuna kiisudel oli nohu, siis tuli neile iga päev rohtu anda. Jimmy ei tahtnud sellega kuidagi leppida ja tegi hirmsaid nägusid ning hääli. Kiisu tuli aga vaatamata sellele terveks ravida. Kõige Julgem Kassiabiline käis iga päev Jimmyt ravimas ning temaga rääkimas ja teda julgustamas. Nii sai ka tema terveks ja hakkas uut kodu ootama.

 Jimmy

   

Esimesena läks koju Donna, siis sõitis pika tee uude koju Don ja ka Jimmyle leidus kodu, kes oli vaimustuses kiisu välimusest ja nõus tõrksat taltsutama. Donna kohanes kenasti ja sõbrunes pere väikese koeraga. Doni ootas kodus ees hall kiisu Juss, kellega koos mängiti nii päeval kui öösel. Don jäi ka kodus sülekassiks ja sai uueks nimeks Mõmmi. Jimmy uusi omakseid ootas ees aga tõeline väljakutse, kuna kass kolis kapi otsa, hiljem arvuti taha ja käis sealt väljas ainult öösel. Tänu kogu pere kannatlikkusele ja meelitustele leebus Jimmy ometi mõne nädala jooksul ja lubas lõpuks end sülle võtta.
 

   

Nüüd saab juba viis kuud kiisude uuest elust. Kodudega on Kassiabil tihe kirjavahetus ja seepärast on teada, et vendadel Donil ja Jimmyl on ühiseid jooni - mõlemad jutustavad palju, meeldib telekat vaadata ja akna peal istuda, Don vaatab ka öösel aknast välja.

Donna

Don

Huvitav, et uued kodud võtsid kasside kastreerimise ka umbes ühel ja samal ajal ette. Arstilkäik tõi Jimmyle meelde valusa süsti lapsepõlvest, kuid õnneks oli ta ärgates selle jälle unstanud. Jimmy tunneb elavat huvi merisea vastu, keda üritab sõbralikult patsutada. Don aga armastab kokku korjata perenaise iluvidinaid ja need omale pessa tassida.

 +

Kassiabil on kiisude üle hea meel - tore, et Don ja Donna sobisid kenasti juba olemasoleva lemmikuga. Jimmy taltsutamise üle on aga nii tema kodu kui ka Kassiabi tõeliselt uhked, kuna pahurast põrnitsejast sai sõbralik kaisukass.

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee