MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Mammu


Kui esimest korda Mammut Kassiabi hoiukodus külastasime, siis jooksis ta paaniliselt mööda tuba ringi, üritas end kõikvõimalikesse ja -võimatutesse kohtadesse ära peita ning kätte teda lõpuks ei saanudki. Teine külastus läks juba paremini - vahvatel kassiabilistel õnnestus Mammu ikka kätte saada ning saime teda pisut lähemalt vaadata, ning veidi ka pai teha. Kolmandal korral tõime Mammu lõpuks koju ka, kuigi ta nuttis ja oli väga hirmul.


+

Esimesed paar nädalat uues kodus olid Mammule rasked ja harjumatud. Istus muudkui kapis või voodi all, ning öösiti nuttis. Uues kodus ilmnes kiirelt, et Mammu on tõeline mängulõvi - kohe esimesel ööl tegi ta kummipalliga vägevat mürglit. Nii meil siis oli algul - öösiti Mammu nuttis ja siis mängis natuke, ja siis jälle nuttis ja siis jälle mängis. Ja päeval oli muudkui peidus. Kui mul õnnestus Mammu sülle saada, siis peitis muudkui oma pead riiete sisse, kuigi samal ajal käis kõva nurr ka.


Aeg, hoolitsus ja tähelepanu on teinud oma töö. See Mammu, kes meie juures praegu elab, on päris erinev sellest hirmul kiisutüdrukust, kellega algul tutvusime. Mammu on aru saanud, et voodi peal on märksa mõnusam lesida kui voodi all. Isu on tal alati olnud lausa suurepärane ning viimasel ajal on ta hakanud ka külmkapiukse hääle peale kööki jooksma. Kui Mammu parasjagu ei mängi või ei söö siis meeldib talle meie läheduses lesida või magada.

Mammu armastab lausa kirglikult pai - ta teeb hästi kõva häält, kui pai vaja on, ja siis on teada, et nüüd tuleb jooksuga minna pai tegema. Pai tegemiseks viskab Mammu ennast paitegemise asendisse, ehk siis lihtsalt külili. Pai juurde käib loomulikult ka kõva nurr.

Samuti meeldib Mammule väga rääkida. Meil on pikad jutuajamised - vaatan Mammule otsa ja räägin temaga, ja tema räägib vastu. Viimasel ajal on Mammu hakanud meil korteris "jahti pidama" - püüab oma mänguasja kinni (see on siis "saak") ning toob voodi peale. Ise istub juurde ja teeb kõva häälega "mau mau". Et tulge nüüd ja kiitke. Tihtipeale on "saagiks" veel svammid vannitoast (nende kättesaamiseks tuleb vanni ronida) ning mõnikord ka söök, näiteks kanakont.

 +  

Nüüd harjutan Mammut vähehaaval süles olema. See veel hästi ei meeldi, aga hommikuti, kui pai isu on eriti suur, siis Mammu on nõus pisut ka süles olema.

 +

Mammu sündis keldris, ning arvata on, et ema Muta õpetas teda inimeste vastu umbusklik olema. Tahaksin inimestele südamele panna, et ei ole nii, et nn kodukassi pojad on sõbralikud ja leebed ning tänava- ja keldrikassidel on mingi müstiline "metsikuse geen". Arvan, et enam-vähem kõigi kassidega on võimalik sõbraks saada, paljudel kiisudel lihtsalt pole oma elus olnud eriti põhjust inimest usaldada. Just nemad väärivadki väga häid kodusid.

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee