MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Eric


Päris oma kodu otsib väike kodutiigrike Eric. Eric on 7-kuune triibulise kasukaga kassipoiss, kes vallatleb, mängib, nurrub, sööb ja vajub poole mängu pealt sügavasse unne nagu iga temavanune kassilaps. Et olla järgmine hetk jälle valmis uuteks tegudeks

+ Kuid Ericu silmad on haiged. Kassipojana on kiisu põdenud silmapõletikku, mille tagajärjel tema kolmandad laud kasvasid kokku silma võrkkestaga. Tänu EMÜ loomakliiniku Dr. Lehtlale on Ericu silmad nüüd avatud, kuid kahjuks jäi loodetud ime sündimata ja tema silmi katab läbipaistmatu armkude. Eric näeb ainult tugevat valgust ja asjade liikumist, aga tänu kassidele omasele intuitsioonile ja tugevasti arenenud teistele meeltele ei erine tema käitumine palju nägeva kassi omast.

Eric vajab igapäevast hooldust – ja seda terve tema eluea. Kuna kiisul puuduvad pisaranäärmed, kummitab loomakest pidev silmade kuivamine, mis võib kaasa tuua olukorra halvenemise. Tema silmadesse tuleb tilgutada kunstpisaraid vähemalt 3-4 korda päevas.


+

Eric tuleb probleemideta toime igapäevase toaeluga: leiab vabalt üles toidukausid ja liivakasti, isegi kui neid on nihutatud; teab, kus on voodi, tema mängupallid või käsil parajasti kõige põnevam tegevus; otsib sõbralikku kontakti nii suure koera kui külalistega; oskab sõita rahulikult auto tagaaknal ja jalutada rihma otsas ning kutsumise peale jookseb ilmeksimatult otse kutsujale sülle.


Eric armastab väga lähedust, märkamatult sätib ta ennast magama ikka nii, et külg oleks vastu inimest. Eric erinebki selle poolest paljudest kassidest, et temal on inimest tõeliselt vaja. Kui tuppa tulevad uued hääled või võõrad inimesed, istub ta korraks inimese vastu maha, et saada kinnitust – ta ei ole üksi. Ja järgmine hetk on ta juba olukorda uurimas. Samas ei ole Eric pealetükkiv, tal on ka omad asjad, mida ajada.

Ericul on komme sülle tulles oma põsk korraks sinu oma vastu panna ja nii sinu meeleolu kontrollida. Vahel võtab ta ka oma käpakesed appi ja silitab tasakesi üle põse. Küüned hoiab ta siis sees.


Kui mänguks läheb, ärkab üles pisike tiigrike, kes ei kohku tagasi ka võitluses diivanipadja, mänguhiire või esimese kevadise kärbsega. Võib-olla pahandusi teeb Eric mõnevõrra vähem kui terve kiisu, sest iga rippuvat niidiotsa või nipsasjakest riiulil ta ei märka. Kui aus olla, siis polegi ükski asi tema tõttu kannatada saanud.

+  

   

Eric on oma vapruse, kannatlikkuse, siiruse ja armastusega tõestanud, et ta ei peaks leidma päris oma kodu mitte oma haigete silmade tõttu, vaid neist hoolimata. Kui kuuled oma seljataga vaikset usaldavat „mjäud” ja vaatad seda pisikest triibikut, kes jookseb sulle isegi teise tuppa järgi, et lihtsalt kontrollida, kas oled ikka olemas, saad aru, et temale kulutatud vaev on seda väärt.

Kuna Ericu silmaoperatsioonid ja igapäevased ravimid on nõudnud palju kulutusi, on talle väga oodatud ka annetused Kassiabi arvele.

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee