MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Printsess

 

Oli sünge ja vihmane sügis. Printsess oli omadega kimpus. Mälestus kodust, mis tal kunagi oli olnud hakkas unustusehõlma vajuma. Ta küll lootis veel, et pererahvas tuleb tagasi ja võtab temagi kaasa, kuid see lootus hakkas tasapisi kustuma. Argipäeva mured tungisid peale. Printsessil oli kaks toredat pojakest, kelle eest hoolitsemine oli nüüd tema peamine töö.


Nukralt luusis ta tühjade suvilate vahel, lootuses mõnd söögipalukest leida, ajukäärus vasardamas mõte, et peagi tuleb talv. Külm. See on paha. Ainus valguskiir oli tore 80-aastane memm, kes Printsessi ja tema peret toitis ning lohutas.

Ka memm oli mures, sest tundis, et ei jõua enam käia linnast kassikesi toitmas. Ent mure oli suur ja ka tema teadis, et talv on tulekul. Memm ei andnud alla ning võttis ühendust Kassiabiga. Ja niimoodi Printsess meie juurde sattuski.

   *

Printsessi kaks pojakest - punane Pupsik ning hall Mõmm olid pontsakad ja krapsid kassilapsed, ning leidsid endale kiiresti kodu. Saatuse tahtel juhtus aga nii, et hoopis meie vajasime nüüd Printsessi abi. Nimelt toodi meile keldrist pappkastist leitud viiepäevane hall karvapallike. Just nii peab teda nimetama, sest kassi mõõtu ega nägu sellisel pisikesel õrnal olevusel veel pole. Ilma hoolitseva kassiema abita on väga raske sellest karvapallikesest kiisupoeg kasvatada. 


Oma leebe ning hoolitseva iseloomu juures ei tulnud Printsessile pähegi abipalve tagasi lükata, ning taas asus ta emarolli. Püüdsime talle igal võimalikul moel abiks olla ning kassiperet igati poputada. Kassipoeg sai nimeks Äpu.

Iga Äpu uut sammu või saavutust, iga juurdevõetud grammi saatis tohutu tähelepanu ning kaasaelamine. Kõik teadsid täpselt, kui palju Äpu on jälle kasvanud, ning mis on hetkel tema lemmikmenüü. Väikesest karvapallist kasvas tohutu energiaga marakratt. Tänaseks on ka Äpu leidnud endale päris kodu ja Printsess on taas üksi. Praegu on ta nukker, sest igatseb Äput.

   
 
 

Printsess on lembe ning õrna iseloomuga. Kõiki tema tegusid saadab "mirr-mirr" ning "kurr-kurr". Ta on uudishimulik ning proovib kõigega kursis olla. Kunagistest vintsutustest annavad aimu tema alati natuke nukrad ja elutargad silmad.

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee