MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

PALUME ABI GREETALE JA VÄIKESELE ÖÖLE!

Kallid sõbrad, vajame teie abi kalitsiviirusesse haigestunud kasside raviarvete tasumisel!

KALITSIVIIRUS - KIIRESTI NAKKAV, AEGLASELT PIINAV

Väike Öö on pisike leidlaps, kes jõudis Kassiabi hoiukodusse kaugelt Jõhvist. Õnneks märkas hoiukodu kiisu pelgliku käitumise taga rohkemat kui tavapärane metsikus. Järgmisel päeval viidi Väike Öö kliinikusse, sest süda lihtsalt ei andnud rahu, miks esimesel õhtul toitu sisse lahminud kassike päeva pealt söömise lõpetas. Lisaks tekitas hirmu tema vahutav suu. 

Väikesel Ööl diagnoositi kalitsiviirus, mis oli ilmselt pisikest piinanud juba pikemat aega. Suu limaskest oli viiruse laastavast tööst lõhki ja haavu täis. Söögi sisse lahmimine oli villid katki teinud, mille tagajärjel tilkus suust vahune mäda. Kõige tipuks tekitas viirus palavikku ja muidu halva ja loiu enesetunde. Vaesekesel oli ilmselt nii väljakannatamatu valu, et pärast esimest korralikku söögikorda pidi kiisuke võtma vastu otsuse: kas süüa ja seeläbi tunda valu või loobuda toidust... Väike Öö valis viimase.

Väike Öö oli kliinikus tilgutite ja intensiivse ravi all kolm päeva, millele järgnes kahe nädala pikkune kodune ravikuur ja vajadusel sundsöötmine. Mõelda vaid, esimene kliinikujärgne söögiseanss oli pisikesele nii meeldiv kogemus (tänu valuvaigistile), et pelglikust ja ründavast metskassist sai hetkega nurruv kaisukiisu. 

Aga...
Nii nagu öeldakse "Seal, kus on, tuleb juurde", juhtus ka meiega. 
Tänu ühele tähelepanelikule kassiarmastajale jõudis Kassiabisse Greeta. Ka teda, pealtnäha kaunist kassiemandat, piinas sisemiselt kuri ja salakaval KALITSIVIIRUS. Hiljem selgus, et kodukass Greeta oli jooksu saanud, õues ringi kolanud ning pärast segaseid asjaolusid leidnud tee heatahtliku inimeseni, kes omakorda leidis tee Kassiabini. 
Sarnaselt Väikesele Ööle, läbis Greeta protseduurid: kolm päeva kliinikus, kaks nädalat kodust ravi, vajadusel sundtoitmine. 
Aga isegi ettekujutus piinavast valust ja näljatundest, mida need kaks vaeset hingekest taluma pidid, sest vaatamata toidu meeldivale lõhnale tähendas iga amps kõrvetavat valu, on raske ja südantlõhestav.

Lugu Väikesest Ööst annab kõige selgema kujutluspildi tänavakasside elust ning nende igapäevastest kannatustest. Greeta seevastu oli kodune kass, steriliseeritud ja vaktsineeritud, kuid kalitsiviirusest ei pääsenud temagi.

Armsad kassiomanikud, hoolige oma kallitest karvakeradest ning teadvustage, et peale silmnähtava kurjuse leidub tänavatel ka muud salakavalat ja ohtlikku.

Palun aita meil tasuda kalitsiviirust põdevate kasside kliinikuarved helistades meie annetusnumbrile 900 9000 (kõne hind 5 eurot) või tehes ülekande Kassiabi MTÜ Swedbanki annetuskontole EE902200221030561288 (märksõna: kalitsiviiruses kassid).

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee