MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Freja vajab jõuluimet ja lahkete annetajate abi!

Freja on Skandinaavia armastusjumalanna nimi.
Freja panime nimeks Kassiabisse jõudnud samethallile kassile.
Meie Frejas on armastust, õrnust ja isepäisust, aga hetkel võitleb Freja oma elu eest.

Freja lugu Kassiabis sai alguse sellest, kui ilus halli kasukaga kass ilmus ühel rõskel novembripäeval eramaja hoovi ja sättis enda küsiva näoga ukse ette. Majaelanikud märkasid tema sabajuppi (jah, Frejal on sabast ainult väike jupike alles), tema nohust nina ja vesiseid silmi. Kahjuks pidid inimesed ise kohe ära sõitma, nii pakkusid nad talle süüa ja võtsid ühendust Kassiabiga.

Kassiabis läks Freja – nagu kõik uued kassid – karantiinipuuri. Üsna pea märkasime, et Freja ei tunne ennast hästi. Kassike kössitas õnnetult ühe koha peal, süüa ei tahtnud ja oli näha, et tal on ebamugav.

Kiirustasime kliinikusse ja selgus, et vaese Freja sooled on täis seedimata toitu, sisse lakutud karvu ja rooja. Kogu see mass oli soolestikku kinni jäänud ning ei liikunud üheski suunas. Röntgen näitas, et jämesool, mille normaalne läbimõõt on 1,5 cm oli Frejal veninud 4-5 cm jämeduseks.

Frejale tehti soolteoperatsioon ning arsti sõnul ei olnud prognoos hea. Jäi üle ainult oodata, loota, ja kassijumala poole häid mõtteid saata. Ja kassijumal seekord ilmselt kuulas!
Kliinikust hakkas tulema julgustavaid teateid – Freja tunneb ennast paremini! Freja sööb! Freja käis potil.:)
Kassiabilised olid üliõnnelikud.
Siis aga toimus tagasilangus. Selgus, et Freja väike kurnatud organism on osade ravimite suhtes ülitundlik. Seega ei saa talle kõiki vajalikke ravimeid anda. See omakorda venitab taastusprotsessi ja operatsioonihaava paranemist.
Freja on hetkel kliinikus arstide valvsa pilgu all.
Praegu ei ole muud teha kui oodata, et Freja immuunsüsteem end kokku võtaks ja tööle hakkaks. Freja ise ei ole alla andnud, ja niikaua, kui tema jaksab võidelda, võitleme meie koos temaga.

Head sõbrad, te olete meid alati aidanud ja ainult tänu teile saame me omakorda aidata neid õnnetuid hüljatud loomakesi.
Head sõbrad, kui teil on võimalik, siis palun aidake meil tasuda Freja kliinikuarvet, mis pika statsionaari tõttu küündib mitmesaja euroni. Ja saatke Frejale häid mõtteid! On ju imede aeg!

Kassiabi MTÜ
IBAN: EE902200221030561288 (Swedbank)
Selgitus: Freja

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee