MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

Ka 1 euro teeb head

Lükkamaks ümber levinud müüti, et annetamine eeldab suuri summasid, on Swedbanki annetuskeskkonnas olevad organisatsioonid andnud ülevaate, mida on võimalik 1-eurose kuise püsiannetusega ära teha. Saadud andmete põhjal lõi pank Facebooki „Ma armastan aidata“ lehele „1-euro kalkulaatori“.

Swedbanki toetustegevuse juhi Maarja Loorentsi sõnul näitab kalkulaator täpselt, mida head erinevad organisatsioonid selle rahaga saaksid korda saata, isegi kui annetatav summa on näiteks 1 euro kuus. „Inimesed saavad nüüd ise vaadata, milliseid muutusi on võimalik ühiskonnas ka väikse annetuse abil korda saata ja seda nii tervise, hariduse, looduse kui ka toimetuleku valdkonnas,“ selgitas Loorents kalkulaatori tööpõhimõtet.

Kassiabi näide, mida saab teha erinevate annetuste abil:
12 eurot - üks turjarohi välis- ja siseparasiitide tõrjeks;
24 eurot - kompleksvaktsiin, kiip ja vaktsineerimistunnistus ühele kassile;
36 eurot - 20 kassi ühe kuu liiv;
48 eurot - ühe emase kassi steriliseerimine;
72 eurot - kolme kassi vaktsineerimine ja kiipimine või ca 100 kassikonservi;
108 eurot seitsme kassi kahe nädala toit või haigestunud kassi üks päev kliinikus.

Loorentsi sõnul on kalkulaator hea abivahend, mis annab annetajale kindluse, et meie kõikide panus on oluline ning see tõepoolest jõuab nendeni, kellel on abi vaja. „Näiteks kui teha kahe aasta jooksul iga kuu 1 - euroline annetus, siis see on abiks 6-8 perekonna toidulaua katmisel. Samuti saaks selle summa eest osta ka kaks majandusõpikut, mille kaudu noored saavad põhiteadmisi majandusest ja saab kaks riskipere last saata logopeedi juurde,“ sõnas Loorents.

Kalkulaator on saadaval "Ma armastan aidata" Facebooki lehel

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee