MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

4. oktoober on loomakaitsepäev

4.oktoobril on ülemaailmne ja rahvusvaheline loomakaitsepäev. See on päev, mil kutsutakse inimesi märkama ja aitama meie karvaseid ja sulelisi kaaslasi. Kuigi tegelikult tuleks ja peaks neid märkama aasta kõigil 365-l päeval.

1854ndal aastal pidas Washingtonis kõne indiaani pealik Seattle, kelle sõnu mäletatakse ja tsiteeritakse tänapäeval ja kindlasti ka tulevikus. Muuhulgas ütles pealik seda:

„Lõhnavad lilled on meie õed;
hirv, hobune, vägev kotkas –
need on meie vennad.
Kaljused mäeharjad, aasade rohelus,
poni keha soojus ja inimene –
kõik kuuluvad samasse peresse.“

/inglise keelest tõlge Ants Viires/

Lihtsad sõnad, aga kui sügav ja suur mõte nendes on. Inimesel ei ole antud eelisõigust elamiseks ja toimetamiseks teiste arvelt. Inimeseks olemisega kaasneb suur vastutus ja kohusetunne oma tegemiste ja tegemata jätmiste suhtes. Inimeseks olemine väljendub ka loomapidamiskultuuris, suhtumises endast väiksematesse ja nõrgematesse, nendesse, kelle elu ja heaolu me otseselt mõjutame.

MTÜ Kassiabi tegutseb selle nimel, et leida koduta kassidele uued kodud ja inimesed. Kassid on olnud inimese kaaslased ja saatjad tuhandeid aastaid ning nende väikeste nurruvate tegelaste seltskond on muutunud lahutamatuks ja sõltuvaks osaks inimühiskonnast. Kuigi aeg-ajalt armastatakse väita vastupidist, on kass siiski lemmikloom ja sõltub täielikult inimesest. Kass vajab oma kindlat kodu ja oma inimest, kes tema eest hoolitseb. Vastu annab ta jäägitult oma kassisüdame ja -hinge täis armastust ja usaldust, pehmete käpakeste puudutuse ja rahulolust pakatava nurrumise.

Paraku on meie tänavad täis kasse, kes on kõike seda soovinud pakkuda oma inimesele, kuid inimene on sulgenud oma silmad ja südame ning pole osanud väikese loomakese soove hinnata ega märgata. Hüljatud on nii tavatriibikuid kui kallihinnalisi tõukasse, kes on inimese poolt aretatud olema temast sõltuv lemmikloom ning kes mitte kuidagi ei ole võimelised iseseisvalt hakkama saama.

Kassiabisse on jõudnud kass, kes truult on oma inimesega reisinud riigist riiki ning siis äkki kasutuks muutunud ja kass, kelle omanik ära kolis ja looma lihtsalt ukse taha tõstis. On kasse, kellel on olnud kodu ja armastav pere ja siis ootamatult on saatus nende kõigiga alatult ja ettehoiatamata käitunud. On kasse, kes äkki on muutunud ülearusteks. On kasse, kellel ei ole kunagi olnud oma inimest. Kassiabi on aidanud nüüdseks juba sadu väikesi tänavalt leitud kassipoegi suurteks kasvada ning neile ka armastavad kodud leidnud.

Inimeseks kasvamine ei toimu üleöö, vastutuse võtmine ei teki koheselt ning hüljatud ja väärkoheldud loomad ei kao meie maailmast kusagile. Nad on meie kõrval ja vajavad meid. Vahel pole rohkem vajagi kui lihtsalt märgata. Märkamisest saab alguse aitamine.

MTÜ Kassiabi tegevust hüljatud kassidele kodude leidmisel saab aidata annetustega

Kassiabi MTÜ
a/a 221030561288, Swedbank

 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee